Ana Sayfa | TÜRKİYE

Şırnak'ta kısmen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı


Şırnak'ta 14 Mart'tan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağı 14 Kasım'dan itibaren saat 05.00 ile 22.00 arasında kaldırılacak.

Şırnak il merkezinde terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi  ve patlayıcılarla tuzaklanmış barikat ve çukurların bertaraf edilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 14 Mart'tan bu yana  uygulanan sokağa çıkma yasağı, 14 Kasım'dan itibaren saat 05.00 ile 22.00  arasında kaldırılacak. Şırnak merkezi dışında bulunan vatandaşların şehre gelişlerinde  yoğunluk yaşanmaması için; yarın Atatürk ve Vakıfkent, 15 Kasım'da Şehri Nuh ve  Gündoğdu, 16 Kasım'da Aydınlıkevler ve İsmetpaşa, 17 Kasım'da Cumhuriyet ve  Gazipaşa, 18 Kasım'da Yeşilyurt ve Bahçelievler, 19 Kasım'da ise Yenimahalle ve  Dicle mahallelerinde oturanlar kente alınacak. PKK'lı teröristlerin ev, iş yeri ve sokaklara tuzakladığı  patlayıcılarla ilgili oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için şüpheli  kablo, cisim, paket ve benzeri maddelere karşı vatandaşları uyaran valilik  yetkilileri, söz konusu durumlar halinde konunun güvenlik güçlerine iletilmesini  istedi.

 


Yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran terörist oğlu ile birlikte yakalandı

Yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran terörist Abdulkadir Masharipov İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen bir operasyonda oğlu ile birlikte yakalandı.

Göçük altında kalan işçi ölümden böyle kurtarıldı

Çanakkale'de meydana gelen kazada alt yapı çalışması sırasında göçük altına kalan işçi yaralı olarak kurtarıldı

Diyarbakır Valiliğinden saldırıya ilişkin son açıklama

Diyarbakır Valiliği, ilde yaşanan terör saldırısının ardından açıklama yaptı