Ana Sayfa | TÜRKİYE

Şırnak'ta kısmen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı


Şırnak'ta 14 Mart'tan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağı 14 Kasım'dan itibaren saat 05.00 ile 22.00 arasında kaldırılacak.

Şırnak il merkezinde terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi  ve patlayıcılarla tuzaklanmış barikat ve çukurların bertaraf edilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 14 Mart'tan bu yana  uygulanan sokağa çıkma yasağı, 14 Kasım'dan itibaren saat 05.00 ile 22.00  arasında kaldırılacak. Şırnak merkezi dışında bulunan vatandaşların şehre gelişlerinde  yoğunluk yaşanmaması için; yarın Atatürk ve Vakıfkent, 15 Kasım'da Şehri Nuh ve  Gündoğdu, 16 Kasım'da Aydınlıkevler ve İsmetpaşa, 17 Kasım'da Cumhuriyet ve  Gazipaşa, 18 Kasım'da Yeşilyurt ve Bahçelievler, 19 Kasım'da ise Yenimahalle ve  Dicle mahallelerinde oturanlar kente alınacak. PKK'lı teröristlerin ev, iş yeri ve sokaklara tuzakladığı  patlayıcılarla ilgili oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için şüpheli  kablo, cisim, paket ve benzeri maddelere karşı vatandaşları uyaran valilik  yetkilileri, söz konusu durumlar halinde konunun güvenlik güçlerine iletilmesini  istedi.

 


13 eski polis FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ'ye yönelik devam eden soruşturma kapsamında Aydın'da 13 eski polis gözaltına alındı

El Bab şehidinin acı haberi ailesine ulaştı

El Bab'da şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban'ın Balıkesir'in Burhaniye ilçesindeki ailesine acı haber verildi

Flaş o köylerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın bazı ilçelerindeki 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi