Ana Sayfa | TÜRKİYE

Tunceli'de hava destekli operasyon, hedefler bombalandı


Tunceli'de İHA'lar ile bazı terörist hedefler tespit edildi. Bunun üzerine F-16'lar havalandı ve hedefler bombalanarak imha edildi.

Tunceli'nin Aliboğazı mevkisine hava destekli operasyon başlatıldı. İnsansız Hava Aracı'nın (İHA) aldığı anlık istihbaratın değerlendirilmesinin ardından kentin Hozat ile Çemişgezek ilçeleri arasında yer  alan Aliboğazı mevkisinde bazı terörist hedefler tespit edildi. Bu tespit üzerine başlatılan operasyon çerçevesinde havalanan Türk  Hava Kuvvetlerine bağlı 2 adet F-16, belirlenen söz konusu terörist hedefleri  bombalayarak imha etti. Ardından bölgeye gönderilen "kobra" tipi helikopterler de terör örgütü  mensuplarının kaçış güzergahlarını ateş altına aldı. Halen devam eden operasyon kapsamında bölgeye askeri birlikler sevk edildiği ve bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü öğrenildi. Türkiye'de terör açısından en kritik noktalardan biri olarak gösterilen Aliboğazı mevkisinin çeşitli terör örgütlerince kış üslenmesinde  kullanılmaya çalışıldığı belirtildi.

 

TSK açıkladı Irak'ın Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün Irak'ın Zap bölgesine düzenlediği hava harekatıyla 70 teröristi öldürdü

Mahrem imam operasyonu büyüyor Hedef 7 bin

Başsavcılıkça yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında emniyetteki mahrem imam operasyonunda şimdiye kadar bin 13 kişi gözaltına alınırken hedefin 7 bin olduğu belirtildi

Hakkari'de operasyon devam ediyor 19 terörist öldürüldü

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik süren operasyon kapsamında 19 terörist etkisiz hale getirildi