Ana Sayfa | TÜRKİYE

Tunceli'de hava destekli operasyon, hedefler bombalandı


Tunceli'de İHA'lar ile bazı terörist hedefler tespit edildi. Bunun üzerine F-16'lar havalandı ve hedefler bombalanarak imha edildi.

Tunceli'nin Aliboğazı mevkisine hava destekli operasyon başlatıldı. İnsansız Hava Aracı'nın (İHA) aldığı anlık istihbaratın değerlendirilmesinin ardından kentin Hozat ile Çemişgezek ilçeleri arasında yer  alan Aliboğazı mevkisinde bazı terörist hedefler tespit edildi. Bu tespit üzerine başlatılan operasyon çerçevesinde havalanan Türk  Hava Kuvvetlerine bağlı 2 adet F-16, belirlenen söz konusu terörist hedefleri  bombalayarak imha etti. Ardından bölgeye gönderilen "kobra" tipi helikopterler de terör örgütü  mensuplarının kaçış güzergahlarını ateş altına aldı. Halen devam eden operasyon kapsamında bölgeye askeri birlikler sevk edildiği ve bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü öğrenildi. Türkiye'de terör açısından en kritik noktalardan biri olarak gösterilen Aliboğazı mevkisinin çeşitli terör örgütlerince kış üslenmesinde  kullanılmaya çalışıldığı belirtildi.

 


The New York Times muhabiri Türkiye'ye alınmayarak ülkesine gönderildi

The New York Times gazetesinin deneyimli muhabirlerinden Rod Nordland Türkiye'ye alınmayarak Londra'ya gönderildi

39 kişiyi öldüren saldırgan uzun süredir Türkiye'deymiş

Esenyurt’ta lüks bir siteye düzenlenen operasyonla yakalanan Özbek teröristin geçen yıl Türkiye'ye giriş yaptığı ortaya çıktı

Flaş eylem hazırlığındaki 2 terörist çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi

Van'ın Edremit ilçesinde düzenlenen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi