Ana Sayfa | TÜRKİYE

Tunceli'de hava destekli operasyon, hedefler bombalandı


Tunceli'de İHA'lar ile bazı terörist hedefler tespit edildi. Bunun üzerine F-16'lar havalandı ve hedefler bombalanarak imha edildi.

Tunceli'nin Aliboğazı mevkisine hava destekli operasyon başlatıldı. İnsansız Hava Aracı'nın (İHA) aldığı anlık istihbaratın değerlendirilmesinin ardından kentin Hozat ile Çemişgezek ilçeleri arasında yer  alan Aliboğazı mevkisinde bazı terörist hedefler tespit edildi. Bu tespit üzerine başlatılan operasyon çerçevesinde havalanan Türk  Hava Kuvvetlerine bağlı 2 adet F-16, belirlenen söz konusu terörist hedefleri  bombalayarak imha etti. Ardından bölgeye gönderilen "kobra" tipi helikopterler de terör örgütü  mensuplarının kaçış güzergahlarını ateş altına aldı. Halen devam eden operasyon kapsamında bölgeye askeri birlikler sevk edildiği ve bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü öğrenildi. Türkiye'de terör açısından en kritik noktalardan biri olarak gösterilen Aliboğazı mevkisinin çeşitli terör örgütlerince kış üslenmesinde  kullanılmaya çalışıldığı belirtildi.

 


Ormanda evli çifti ezen sürücü Erdal Tosun'u örnek gösterince serbest kaldı

Bursa'da orman yangınını izleyen evli çifti ezen sürücü 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla yargılanırken, Erdal Tosun'un öldürüldüğü kaza örnek gösterilince sanık tahliye edildi.

Türk savaş uçakları bomba yağdırdı 10 hedef imha edildi

Hakkari kırsalı ve Zap bölgesine düzenlenen hava harekatı sonucunda teröristlere ait 10 hedef imha edildi

100 adrese 750 polis baskın yaptı çok sayıda kişi gözaltında

Adana merkezli 10 ildeki 100 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyon sonucunda çok sayıda dolandırıcı gözaltına alındı