Ana Sayfa | TÜRKİYE

Celal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü bitti, gergin anlar yaşandı

celal kılıçdaroğlu

CHP liderinin kardeşinin FETÖ'yle mücadele kapsamında başlattığı yürüyüş gergin sona erdi

Celal Kılıçdaroğlu, geçen cuma günü beraberindeki 30 kişiyle birlikte, siyasi partilerin içinde bulunduklarını öne sürdüğü FETÖ/PDY üyelerine dikkat çekmek ve bunların ayıklanması talebiyle Söke'den, 52 kilometre mesafedeki Didim ilçesine yürüyüşe başladı. Dört gün süren yürüyüş, Didim Belediyesi önünde sona erdi.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kılıçdaroğlu'nun ilçe merkezinden belediye önüne pankartlar eşliğinde gerçekleştirdiği yürüyüş sırasında geniş güvenlik önlemi aldı. Yürüyüş sonrası Didim Belediyesi önüne siyah çelenk bırakan ve basın mensuplarına açıklama yapan Celal Kılıçdaroğlu, "Söke'den başladığım yürüyüşü Didim Belediyesi önünde noktalıyorum. FETÖ ile Didim Belediyesi arasındaki bağlantıyı ortaya çıkarmak için yaptığım protestoya bu saatten itibaren bireysel olarak devam edeceğim. Didim Belediyesi ile FETÖ arasındaki bağlantının çözülmesi ve Didim'in geleceğine ipotek koyanların hesap vermesi için ölüm orucuna başlayacağım. Şimdi Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçemi vereceğim" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması sonrası belediyeye çelenk bırakılmasına bir grup tepki gösterdi. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'nden gelen çevik kuvvet ekiplerinin arayla girmesiyle, gerginlik, büyümeden sona erdirildi.

Ardından suç duyurusunda bulunmak için Didim Adliyesi'ne gelen Celal Kılıçdaroğlu, burada da açıklama yaptı, şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak hür irademle ülkemizin üzerine karabulut gibi çöken, bir ayağının da Didim'de olduğu görülen FETÖ terör örgütünü protesto ediyorum. Bu protestoyu Didim'den başlatıyorum. Didimliler FETÖ'nün etkilerini en ağır şekilde yaşıyor. Çünkü Didimlilerin başında FETÖ'nün belediyeler imamı olan E.K. ile içli dışlı bir belediye başkanı var. Didim'in 5 yılı FETÖ'cü E.K.'ye emanet edilmiş. FETÖ'nün imamı E.K., Didim'in parasının peşkeş çekilmesi için DİBEL A.Ş.'yi kurdurmuş. Yandaşların para kazanabilmesi için G.K.'nın (CHP Didim İlçe Başkanı) yeğenine, pompacısına KİP şirketini kurdurmuş. Levent Bakay'ın öldüğü iş cinayetinden Deniz Atabay'ı (Didim Belediye Başkanı) yargılanmaktan kurtarmış. Deniz Atabay'ın Altınkum 1. Koy'da yaptığı kıyı kenar katliamını örtbas ettirmiş. E.K. bağlantılı olduğu Altaş firmasına, ihalede rekabet ortamı oluşturmadan yıllığına 11 milyon 500 bin liraya Didim'in parasını peşkeş çektirmiş. G.K.'nın Akbük'teki yıkım kararı olan ruhsatsız petrol istasyonunun ruhsatını aldırmış. Didim Belediyesi'nin kanuna aykırı yapılmış işlerinin E.K. ile nasıl çözüme kavuşturduğu ortaya çıkacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımız ve sayın İçişleri Bakanımızdan özellikle Didim Belediyesi'nden başlayarak belediyelerden FETÖ'cülerin temizlenmesi için gerekli incelemeleri yapmalarını talep ve arz ediyorum."


Sayısal Loto'dan büyük ikramiye kazanan talihliye Trabzonspor'a yatırım çağrısı

Sayısal Loto'dan büyük ikramiye kazanan Trabzon'da yaşayan talihliye bayi sahibi "Trabzon'a ve Trabzonspor'a yardımda bulunsun" şeklinde çağrıda bulundu.

Devrilen tankerdeki sürücüyü kurtarmak için saniyelerle yarıştılar

Artvin'de mazot yüklü tanker devrilince alev aldı. Araçta sıkışan sürücüyü kurtarmak için diğer sürücüler adeta saniye saydılar.

PKK sığınağında kan donduran görüntü

Bingöl'de PKK'ya yönelik operasyonda sığınakta yapılan aramada 2 erkek cesedi bulundu.