Ana Sayfa | TÜRKİYE

İstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle sürücüler kontak kapattı


İstanbul'da bugün etkisini arttıran kar yağışı ve fırtına nedeniyle Arnavutköy'de elektrik direği devrilirken, trafikte durma noktasına geldi.

Başakşehir - Fenertepe Bağlantı Yolu Arnavutköy istiklametinde yoğun kar yağışı nedeniyle bir TIR yan yattı. Yaklaşık iki saatir TIR yoldan kaldıralamadığı için araç sahipleri yolda kaldı. Bazı araç sahipleri kontak kapatıp yürümeye başladı.

ELEKTRİK DİREĞİ DEVRİLDİ

Yine Arnavutköy Devlet Hastahanesi önünde Habipler istikametine giden yolda yoğun fırtına ve kar yağışı sebebiyle bir elektirik direği devrildi. Olayda yaralanan olmadığı belirtilirken direğin yoldan kaldırılma çalışmaları başlatıldı. Trafik Habipler yönünde durma noktasına geldi.

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

İstanbul'da beklenen kar yağışı öğleden sonra başladı. Kar yağışı ufak maddi hasarlı kazalara ve araç arızalarına neden olurken, İstanbul trafiği adeta durma noktasına geldi. Mesai saatinin bitimiyle beraber yoğunlaşan trafik yüzde 90'a çıkarken, TEM'de kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

CUMARTESİ GÜNÜ DE DEVAM EDECEK

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, kuvvetli yağmur saat 16.00 civarında İstanbul'un batısında Çatalca Silivri hattında karla karışık yağmur ve kar şekline dönecek. Yağışın saat 20.00'ye kadar İstanbul geneline yayılması yoğun olarak gece boyu ve Cumartesi günü devam edeceği tahmin ediliyor. Karın 20 cm üzerinde kar örtüsü bırakacağı bekleniyor.

ANADOLU YAKASINI DA ETKİSİ ALTINA ALDI

İlk olarak tipiyle birlikte Avrupa yakasında etkisini göstermeye başlayan kar yağışı akşam saatlerinde Anadolu yakasını da etkisi altına aldı.


51 Hava Harp Okulu öğrencisinden kan donduran açıklamalar

Darbe girişimi soruşturması kapsamında yakalanan 51 Hava Harp Okulu öğrencisi, ilk kez hakim karşısına çıktı. Yaşananları anlatan öğrenciler savunmalarını tamamladı

Vatandaş kaldırılmasını istediği izdivaç programlarının akıbeti belli oldu

RTÜK'e yağan cezanın ardından izdivaç programlarının kaldırıp kaldırılmayacağı konusunda Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamada bulundu

Yatırımcıları dolandırdığı iddia edilmişti Jet Fadıl serbest bırakıldı

2015'in Aralık ayından bu yana mahkeme kararıyla hapishanede kalan Fadıl Akgündüz bugün tahliye edildi