Ana Sayfa | TÜRKİYE

FETÖ'yle ilgili nasıl bir işlem yaptınız sorusuna Necdet Özel'den şok yanıt


Fetö soruşturması kapsamında devam eden komisyon ifadelerinde"FETÖ mensuplarıyla ilgili herhangi bir işlem yapılması için yetkili makamlardan bir liste verildi mi? Verildi ise nasıl bir işlem yaptınız?" sorusuna Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Necdet Özel, idari ve adli soruşturma emri verdiğini söyledi.

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Necdet Özel, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun yazılı sorularına yanıt verdi. Komisyon Özel'e, "Görevde bulunduğunuz dönemde, FETÖ mensuplarıyla ilgili herhangi bir işlem yapılması için yetkili makamlardan bir liste verildi mi? Verildi ise nasıl bir işlem yaptınız?" sorusunu yöneltmişti.

"İDARİ VE ADLİ SORUŞTURMA EMRİ VERDİM"

Akşam Gazetesi'nin haberine göre Necdet Özel, 2014 yılında isim bazında bir liste iletildiğini, kendisinin de bu isimleri ilgili komutanlıklara idari soruşturma yapılması için gönderdiğini anlattı. Ayrıca, Genelkurmay Askeri Savcılığı'na da adli soruşturma emri verdiğini söyledi.

"SOMUT DELİL BULUNAMADI"

Bu isimlerle ilgili somut bir delil bulunamadığını belirten Özel, "Tamamlanan idari soruşturmalarda ilgili personel hakkında yasal bir işlem yapılmasına gerek duyulmadığı değerlendirilmiştir" ifadelerini kullandı.

 

 


27 Mart 2017 On Numara çekiliş sonuçları

Milli Piyango İdaresince düzenlenen On Numara çekilişinde bu hafta kazanan rakamlar belli oldu

Flaş eski polisler FETÖ'den tutuklandı

Nevşehir'de görülen FETÖ davasında 5 eski polis tutuklandı

Marmaris'te denizin rengi korkuttu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde denizin sarı renkle kaplanması çevredekilere panik yaşattı