Ana Sayfa | TÜRKİYE

Kayseri'de çıkan şiddetli lodos üniversitenin gençlik anıtını devirdi


Kayseri'de 72 kilometreye ulaşan lodos Erciyes Üniversitesi kampüs kavşağındaki Gençlik anıtını devirirken, reklam panolarını uçurdu.

Meteroloji uzmanları Kayseri ve çevresinde dün gece başlayan lodosun saatteki hızının 46-72 kilometreye ulaştığı ve yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi. Uzmanlar Kayseri ve çevresinde bu geceden itibaren kar yağışının başlayacağını ifade etti. Bu arada, kent merkezinde ve Talas ilçesinde şiddetli lodos zarara yol açtı. Evlerin çatısı, televizyon antenleri ve reklam panoları uçarken, Nuri Has Mahallesi Battalgazi Bulvarı'nda ise bir ağaç kökünden söküldü. Erciyes Üniversitesi, Talas yolu kampüs girişindeki kavşakta bulunan Gençlik Anıtı da devrildi.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİNİN ÇATISI UÇTU

Kentte etkili olan rüzgar nedeniyle Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesinin çatısı uçtu. Olayda yaralanan 4 kişi Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.Formasyon eğitimi için yapıldığı belirtilen sınav da çatının uçmasından dolayı iptal edildi.


Genelkurmay Başkanı El Bab'a komşu sınır hattındaki birlikleri ziyaret etti

Genelkurmay Başkanı Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte, Gaziantep, Kilis ve Adana'daki hudut birliklerini ziyaret ettikten sonra İncirlik Üssü'ne giderek denetleme yaptı.

Trump'ın Türkiye'deki ikizi İslam alemine de zarar vereceğini düşünmüyorum

Giresun'da yaşayan Abdullah Topçu, Trump ile benzerliği konusunda dikkatleri üzerine çekiyor.

Osmaniye'de otomobil ile çarpışan ambulans bir aileyi yok etti

Osmaniye'de ambulans ile otomobilin çarpışmasıyla birlikte trafik kazası meydana geldi. 5 kişi hayatını kaybettiği kazada, ambulansın acil ekibi yaralandı.