Ana Sayfa | TÜRKİYE

Kayseri'de çıkan şiddetli lodos üniversitenin gençlik anıtını devirdi


Kayseri'de 72 kilometreye ulaşan lodos Erciyes Üniversitesi kampüs kavşağındaki Gençlik anıtını devirirken, reklam panolarını uçurdu.

Meteroloji uzmanları Kayseri ve çevresinde dün gece başlayan lodosun saatteki hızının 46-72 kilometreye ulaştığı ve yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi. Uzmanlar Kayseri ve çevresinde bu geceden itibaren kar yağışının başlayacağını ifade etti. Bu arada, kent merkezinde ve Talas ilçesinde şiddetli lodos zarara yol açtı. Evlerin çatısı, televizyon antenleri ve reklam panoları uçarken, Nuri Has Mahallesi Battalgazi Bulvarı'nda ise bir ağaç kökünden söküldü. Erciyes Üniversitesi, Talas yolu kampüs girişindeki kavşakta bulunan Gençlik Anıtı da devrildi.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİNİN ÇATISI UÇTU

Kentte etkili olan rüzgar nedeniyle Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesinin çatısı uçtu. Olayda yaralanan 4 kişi Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.Formasyon eğitimi için yapıldığı belirtilen sınav da çatının uçmasından dolayı iptal edildi.


Hava Kuvvetleri'nde FETÖ'den şüpheli kişiler hakkında yakalama kararı

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik başlatılan operasyon kapsamında 16 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı

İstanbul'un o ilçelerinde 31 Mart Cuma günü elektrikler kesilecek

İstanbul'un Avrupa Yakasındaki bazı ilçelerinde 31 Mart Cuma günü elektrikler kesilecek

Engelli kıza cinsel istismarda bulunan iki şoföre 33 yıl hapis cezası

Büyük İstanbul Otogarında yaşanan olayda bir otobüs firmasının 2 şoförü 20 yaşındaki engelli bir kıza cinsel istismarda bulundu