Ana Sayfa | TÜRKİYE

Polisin bomba şüphesiyle çektiği güvenlik şeridine vatandaş aldırış etmedi


Adana'da polisin bir banka önünde bomba olabileceğini düşünerek çektiği güvenlik şeridini dikkate almayan vatandaşlar o alandan yürümeyi sürdürdü.

Adana'da bir banka şubesinin önüne bırakılan sırt çantasının bomba olabileceği şüphesi, polisi alarma geçirdi. Çevre güvenliği alan polisin dikkatine rağmen çevredeki vatandaşlar, çekilen güvenlik şeridine aldırış etmeden çantanın yanından yürümeyi sürdürdü.

POLİS, GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Kızılay Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesi önünde bırakılan siyah sırt çantasını görenler, bomba olabileceğini düşünerek ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis, kaldırım kenarında duran çantanın çevresine şerit çekerek güvenlik önlemi alıp, uzman ekip istedi.

VATANDAŞLAR ALDIRIŞ ETMEDİ

Polisler, uzman ekibin gelmesini beklerken çekilen güvenlik şeridine aldırış etmeyen bazı kişiler, çantanın yanından yürümeyi sürdürdü. Şeridin yanından yürüyen vatandaşları sözlü olarak uyaran polis, onları çantanın yanından uzak tutabilmek için yoğun çaba harcadı. Bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanının incelediği çanta boş çıktı. Polis de emniyet şeridini kaldırdı.


Ormanda evli çifti ezen sürücü Erdal Tosun'u örnek gösterince serbest kaldı

Bursa'da orman yangınını izleyen evli çifti ezen sürücü 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla yargılanırken, Erdal Tosun'un öldürüldüğü kaza örnek gösterilince sanık tahliye edildi.

Türk savaş uçakları bomba yağdırdı 10 hedef imha edildi

Hakkari kırsalı ve Zap bölgesine düzenlenen hava harekatı sonucunda teröristlere ait 10 hedef imha edildi

100 adrese 750 polis baskın yaptı çok sayıda kişi gözaltında

Adana merkezli 10 ildeki 100 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyon sonucunda çok sayıda dolandırıcı gözaltına alındı