Ana Sayfa | TÜRKİYE

Polisin bomba şüphesiyle çektiği güvenlik şeridine vatandaş aldırış etmedi


Adana'da polisin bir banka önünde bomba olabileceğini düşünerek çektiği güvenlik şeridini dikkate almayan vatandaşlar o alandan yürümeyi sürdürdü.

Adana'da bir banka şubesinin önüne bırakılan sırt çantasının bomba olabileceği şüphesi, polisi alarma geçirdi. Çevre güvenliği alan polisin dikkatine rağmen çevredeki vatandaşlar, çekilen güvenlik şeridine aldırış etmeden çantanın yanından yürümeyi sürdürdü.

POLİS, GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Kızılay Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesi önünde bırakılan siyah sırt çantasını görenler, bomba olabileceğini düşünerek ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis, kaldırım kenarında duran çantanın çevresine şerit çekerek güvenlik önlemi alıp, uzman ekip istedi.

VATANDAŞLAR ALDIRIŞ ETMEDİ

Polisler, uzman ekibin gelmesini beklerken çekilen güvenlik şeridine aldırış etmeyen bazı kişiler, çantanın yanından yürümeyi sürdürdü. Şeridin yanından yürüyen vatandaşları sözlü olarak uyaran polis, onları çantanın yanından uzak tutabilmek için yoğun çaba harcadı. Bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanının incelediği çanta boş çıktı. Polis de emniyet şeridini kaldırdı.


Fırat Çakıroğlu davasında neler yaşandı

Ege Üniversitesinde bıçaklanarak öldürülen Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne ilişkin davanın görülmesine devam edildi

Çocuklara hediye olarak gönderdiği çantanın içinden bomba çıktı

Afyon'da yaşanan olayda arabasını tamir için bırakan şahıs tamirciye içinde oyuncakların olduğu bir çanta verdi. Çantanın içinden çıkan el bombası paniğe neden oldu

O ülkeye pasaportsuz gitmek için görüşmeler başladı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya ile ilişkilerin normalleştirilmesinin sürdüğü, uçak hadisesinden önce Rusya-Türkiye arasında pasaportsuz geçişin olduğunu ve bunun için yeniden görüşmelerin yapıldığını açıkladı