Ana Sayfa | TÜRKİYE

Tatil cenneti Alaçatı'da kar sevinci

kar yağışı

Turizmin önemli noktalarından biri olan Alaçatı, yıllar sonra etkili olan şiddetli kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Haftanın ilk gününe uyanan mahalle sakinleri gördükleri tablo karşısında büyük mutluluk yaşadı

Hava sıcaklığın en yüksek 4 derece olarak ölçüldüğü İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi'nde yaşayanlar güne kar sevinciyle uyandı. Ülkenin pek çok ilinde kar yağışı nedeniyle sıkıntı yaşanırken yıllar sonra Alaçatı'ya yağan kar vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Özellikle sabah saatlerinde başlayan yağış öğleden sonra şiddetini arttırdı. Evlerin çatıları, ağaçlar, dükkân girişleri karla kaplanırken sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

Her sokakta kardan adam

Yaz aylarında tatilcilerin akın ettiği Alaçatı'da uzun süre sonra etkili olan kar yağışı vatandaşı sokağa döktü. Öğrenciler okul çıkış saatlerinde bir araya gelerek kartopu oynadı. Adeta beyaz gelinlik giyen Alaçatı'nın hemen hemen her sokağında vatandaşlar tarafından yapılmış kardan adamlar turizm cennetine bambaşka bir hava kazandırdı. 

Alaçatı beyaz gelinlik giydi

 Eski Alaçatı Belediyesi'nin bulunduğu noktadan çarşı içine inene kadar her yer beyaz bir örtüyle kaplandı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan ve araçlarında kar lastiği bulunmayan sürücüler zor anlar yaşadı. Polis ekipleri sürücüleri uyarırken Karayolları ekipleri de tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı. Kar yağışı akşam saatlerinde sona erdi.

Haber-Fotoğraf: Melek BELGE

 

Talihsiz kaza 3 yaşındaki çocuk kaynar süt kazanının içine düştü

Aydın'da bir evin bahçesinde süt kaynatan annenin 3 yaşındaki çocuğu kazanın içine düştü

2 ay önce böbrek nakli olmuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın acı günü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halasının oğlu böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti

İzmir'de facia olay taksiyi otomatik silahla taradılar 2 kişi öldü

İzmir'de seyir halindeki taksinin otomatik silahlarla taranmasıyla 2 kişi hayatını kaybetti. Olayın altından kan davası çıktı