Ana Sayfa | TÜRKİYE

Tatil cenneti Alaçatı'da kar sevinci

kar yağışı

Turizmin önemli noktalarından biri olan Alaçatı, yıllar sonra etkili olan şiddetli kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Haftanın ilk gününe uyanan mahalle sakinleri gördükleri tablo karşısında büyük mutluluk yaşadı

Hava sıcaklığın en yüksek 4 derece olarak ölçüldüğü İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi'nde yaşayanlar güne kar sevinciyle uyandı. Ülkenin pek çok ilinde kar yağışı nedeniyle sıkıntı yaşanırken yıllar sonra Alaçatı'ya yağan kar vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Özellikle sabah saatlerinde başlayan yağış öğleden sonra şiddetini arttırdı. Evlerin çatıları, ağaçlar, dükkân girişleri karla kaplanırken sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

Her sokakta kardan adam

Yaz aylarında tatilcilerin akın ettiği Alaçatı'da uzun süre sonra etkili olan kar yağışı vatandaşı sokağa döktü. Öğrenciler okul çıkış saatlerinde bir araya gelerek kartopu oynadı. Adeta beyaz gelinlik giyen Alaçatı'nın hemen hemen her sokağında vatandaşlar tarafından yapılmış kardan adamlar turizm cennetine bambaşka bir hava kazandırdı. 

Alaçatı beyaz gelinlik giydi

 Eski Alaçatı Belediyesi'nin bulunduğu noktadan çarşı içine inene kadar her yer beyaz bir örtüyle kaplandı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan ve araçlarında kar lastiği bulunmayan sürücüler zor anlar yaşadı. Polis ekipleri sürücüleri uyarırken Karayolları ekipleri de tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı. Kar yağışı akşam saatlerinde sona erdi.

Haber-Fotoğraf: Melek BELGE

 

İstanbul'da yaşanan facia 2 olayın detayına ve teröristine ulaşıldı

İstanbul'da dün gece emniyete ve AKP il başkanlığına yapılan saldırıları yapan kişinin parmak izine ulaşıldı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Yıldırım'a geçmiş olsun telefonu

CHP lideri Kılıçdaroğlu dün akşam AKP İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan saldırının ardından Başbakan Yıldırım'ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Köpeklerin kulaklarını kesen canilere Muazzez Ersoy'dan büyük tepki

Bir köpeğin kulaklarını kesip sonrada yemesi için önüne atan iki şahısa tepkiler büyüyor. Sanat camiasından Muazzez Ersoy, "Bu köpeğin de canı en az bizimki kadar kıymetli. Böyle bir vahşetin cezası sadece para olmamalı. " şeklinde konuştu.