Ana Sayfa | TÜRKİYE

Otogardaki cinayetin nedeni belli oldu


İstanbul Esenler Otogarı'nda çıkan kavganın ardından Hamdullah Ayaydın'ın ölümünün sebebinin töre olduğu açıklandı.

İstanbul Esenler Otogarı'nda iki yıl önce eniştesi Hamdullah Ayaydın'ın öldüğü, baldızı Ceylan İnal'ın da ağır yaralandığı 'töre cinayeti' ile ilgili açılan davada savcı, 'töre cinayeti yok' dedi.4'ü tutuklu 20 sanıklı davada esas hakkında görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Ceylan İnal'ın babası ile öldürülen Hamdullah Ayaydın'ın babasının da aralarında bulunduğu 14 sanığın 'töre saiki ile tasarlayarak adam öldürmek' ve 'azmettirme' suçlarından beraatlarına karar verilmesini istedi.

İKİ KARDEŞİ İÇİN MÜEBBET TALEBİ

Yeterli delil bulunmadığı belirtilerek Ceylan İnal'ın tutuklu iki kardeşi Yusuf İnal ile S.İ.'nin kasten adam öldürme ve adam öldürmeye tam teşebbüs suçlarından müebbet hapis ve 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Diğer tutuklu iki sanık Arafat İnal, İdan İnal ile tutuksuz sanıklardan Ercan İnal ve Şahin İnal'ın adam öldürme ve adam öldürmeye teşebbüs suçlarından 10 yıldan 15 yıla kadar değişen hapisle cezalandırılmaları istendi.

İFADE DEĞİŞTİRDİ

Ceylan İnal kardeşleri ve amcaoğullarının hem kendisini hem de Hamdullah Ayaydın'ı bıçakladığını anlattı. Mahkeme ifadesinde tam tersi ifade veren genç kız, Hamdullah Ayaydın'ın kardeşini bıçaklamak isterken kendisine bıçağın geldiğini diğer kardeşi S.İ.'nin de Hamdullah Ayaydın'ı bıçakladığını iddia etti.

"KIZ KARDEŞİMİN TAHRİKİYLE OLDU"

Son duruşmaya tutuklu sanıklar Arafat İnal, Yusuf İnal, İdan İnal ile S.İ. katıldı. Yusuf İnal, "Mütalaayı kabul etmem. Kız kardeşim Ceylan, ben onunla beraber oldum şeklindeki tahriki ve gelmemek için direnmesi üzerine bu olay olmuştur" dedi.

AMCAOĞULLARIMIN HİÇBİR SUÇU YOKTUR"

S.İ. de, "Biri eniştem diğeri kardeşimdir. Bir insan nasıl kardeşini ve eniştesini öldürür. Hamdullah'ın Ercan'ı itmesi ve kardeşimin de tahrik edici sözleri nedeniyle olmuştur. Yanıma bıçak aldığıma ve ağabeyim Yusuf'a bıçak verdiğime pişmanım. Amcaoğullarımın hiçbir suçu yoktur" diye konuştu.

SON SAVUNMALAR YAPILACAK

Tutuklu 4 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, son savunmalar için duruşmayı erteledi. Aileler arasında yapılan karşılıklı görüşmeler sonucu törenin Ceylan İnal ile Hamdullah Ayaydın'ın öldürülmelerine karar verdiği öne sürülüyordu.


Canlı bomba eğitimi aldıkları ortaya çıktı faciadan son anda dönüldü

Şanlıurfa'da canlı bomba eğitimi alan 3 terörist yakalanırken teröristlere yardım eden 2 şüpheli tespit edildi

Evlilik kararı alan çiftlerin 60 bin lirayı gözden çıkartması gerekiyor

Evlilik kararı alan çiftlerin mütevazi bir ev kurma ve düğün maliyeti 60 bin TL'den başlayan rakamları buluyor.

Havalimanında uyuşturucu operasyonu yakalanan kadın ölüm meleği çıktı

Fatih ve Atatürk Havalimanı çevresinde uyuşturucu operasyonu düzenleyen polisler, Hong Kong'dan gelen bir kadının valizinden protein tozu kabına saklanmış uyuşturucu çıktı. Maddenin 1 kilosuyla 900 kilo bonzai elde edildiğini belirten polisler, kadını tutukladı.