Ana Sayfa | TÜRKİYE

Türkiye'nin konuştuğu Kuyu yeni evine kavuştu

Kuyu

Beykoz'da 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen ve günlerdir süren çalışmalar sonucunda kurtarılan Kuyu adlı köpek yeni evine kavuştu

Beykoz'un Dereseki köyündeki düştüğü kuyudan 10 günde kurtarılan 'Kuyu', tedavisinin ardından Beykoz İtfaiye İstasyonu’ndaki yaşamına başladı. Bir anda Türkiye’nin en meşhur köpeği haline gelen ve itfaiye erlerinin sahiplendiği ‘Kuyu’, yeni bir eve de sahip oldu. Ancak havanın soğuk olması nedeniyle yavru köpek, bir süre itfaiye erleri ile beraber kapalı ortamda hayatına devam edecek.

Kuyu’nun istasyondaki bakıcılarından itfaiye eri Ümit Ahmetoğlu, ekiplerinin bir parçası olan Kuyu’nun kurtarma ekibi için yardımcı bir köpek olacağını söyledi. Havanın soğuk olması nedeniyle henüz bahçede yuvasında kalmadığını ifade eden Ahmetoğlu, “Bundan sonra bizim yardımcı bir köpeğimiz olacak. Ekibimizin bir elemanı olacak. Bizimle beraber eğitimleri aldıktan sonra çalışmaya başlayacak. Arama kurtarma faaliyetlerinden kendisinden yardım bekleyeceğiz. Şu anda bizimle birlikte içeride yaşıyor. Daha dış ortama alışamadı ama kendi evine girip çıkmakta bir sıkıntı yaşamıyor” dedi.

“Bizden çok o bize yardımcı oldu”

Plastik Sanayicileri Derneğinin istasyona getirdiği yuvada yaşayacak olan Kuyu, daha önce benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonu ile düştüğü kuyudan çıkarılmıştı. Bu konuyla ilgili olarak Kuyu’dan çok şey öğrendiklerini söyleyen itfaiye eri Veysel Sivri, “Biz daha önce bu tip bir vakayla karşılaşmadık. Kuyu köpeğimizin sayesinde yeni bir tecrübe kazanmış olduk. İnşallah bundan sonraki vakalarda ne yapacağımızı biliyoruz. Bizden çok o bize yardımcı oldu” ifadelerini kullandı.


Bu araç ilanını gören gülme krizine giriyor

İnternette satışa çıkarttığı otomobili için açıklamasına yazdığı şiir ilanı gören kullanıcıları gülme krizine sokuyor.

Her sokağa didik didik baktılar İstanbul polisinden eş zamanlı operasyon

Özel Harekat polisleri tarafından tespit edilen adreslere baskın yapan ekipler, her köşede uyuşturucu aradılar.

Bu kadarı yok artık dedirtti Ses çıkartmasınlar diye çorapların içine koymuşlar

Polisler bu sefer uyuşturucu ve silah aramadı. Edirne sınır kapısından Kırıklareli'ye giden bir otomobilin bagajından içinden çoraplara sarılmış papağanlar çıktı.