Ana Sayfa | TÜRKİYE

Türkiye'nin konuştuğu Kuyu yeni evine kavuştu

Kuyu

Beykoz'da 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen ve günlerdir süren çalışmalar sonucunda kurtarılan Kuyu adlı köpek yeni evine kavuştu

Beykoz'un Dereseki köyündeki düştüğü kuyudan 10 günde kurtarılan 'Kuyu', tedavisinin ardından Beykoz İtfaiye İstasyonu’ndaki yaşamına başladı. Bir anda Türkiye’nin en meşhur köpeği haline gelen ve itfaiye erlerinin sahiplendiği ‘Kuyu’, yeni bir eve de sahip oldu. Ancak havanın soğuk olması nedeniyle yavru köpek, bir süre itfaiye erleri ile beraber kapalı ortamda hayatına devam edecek.

Kuyu’nun istasyondaki bakıcılarından itfaiye eri Ümit Ahmetoğlu, ekiplerinin bir parçası olan Kuyu’nun kurtarma ekibi için yardımcı bir köpek olacağını söyledi. Havanın soğuk olması nedeniyle henüz bahçede yuvasında kalmadığını ifade eden Ahmetoğlu, “Bundan sonra bizim yardımcı bir köpeğimiz olacak. Ekibimizin bir elemanı olacak. Bizimle beraber eğitimleri aldıktan sonra çalışmaya başlayacak. Arama kurtarma faaliyetlerinden kendisinden yardım bekleyeceğiz. Şu anda bizimle birlikte içeride yaşıyor. Daha dış ortama alışamadı ama kendi evine girip çıkmakta bir sıkıntı yaşamıyor” dedi.

“Bizden çok o bize yardımcı oldu”

Plastik Sanayicileri Derneğinin istasyona getirdiği yuvada yaşayacak olan Kuyu, daha önce benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonu ile düştüğü kuyudan çıkarılmıştı. Bu konuyla ilgili olarak Kuyu’dan çok şey öğrendiklerini söyleyen itfaiye eri Veysel Sivri, “Biz daha önce bu tip bir vakayla karşılaşmadık. Kuyu köpeğimizin sayesinde yeni bir tecrübe kazanmış olduk. İnşallah bundan sonraki vakalarda ne yapacağımızı biliyoruz. Bizden çok o bize yardımcı oldu” ifadelerini kullandı.


Son dakika çocuk mahkumların koğuşunda yangın çıktı

Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda çocuk mahkumların kaldığı koğuşta yangın çıktı

Bodrum'da sezon açıldı sahiller dolup taştı

Havaların ısınmasıyla birlikte Bodrum'da vatandaşlar hafta sonunu fırsat bilip deniz sezonunu açtı

Ege Denizinde akıl almaz kaza

Ege Denizinde meydana gelen kazada Türk balıkçı teknesiyle Yunan sahil güvenlik botunun çarpıştığı öğrenildi