Ana Sayfa | TÜRKİYE

Türkiye'nin konuştuğu Kuyu yeni evine kavuştu

Kuyu

Beykoz'da 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen ve günlerdir süren çalışmalar sonucunda kurtarılan Kuyu adlı köpek yeni evine kavuştu

Beykoz'un Dereseki köyündeki düştüğü kuyudan 10 günde kurtarılan 'Kuyu', tedavisinin ardından Beykoz İtfaiye İstasyonu’ndaki yaşamına başladı. Bir anda Türkiye’nin en meşhur köpeği haline gelen ve itfaiye erlerinin sahiplendiği ‘Kuyu’, yeni bir eve de sahip oldu. Ancak havanın soğuk olması nedeniyle yavru köpek, bir süre itfaiye erleri ile beraber kapalı ortamda hayatına devam edecek.

Kuyu’nun istasyondaki bakıcılarından itfaiye eri Ümit Ahmetoğlu, ekiplerinin bir parçası olan Kuyu’nun kurtarma ekibi için yardımcı bir köpek olacağını söyledi. Havanın soğuk olması nedeniyle henüz bahçede yuvasında kalmadığını ifade eden Ahmetoğlu, “Bundan sonra bizim yardımcı bir köpeğimiz olacak. Ekibimizin bir elemanı olacak. Bizimle beraber eğitimleri aldıktan sonra çalışmaya başlayacak. Arama kurtarma faaliyetlerinden kendisinden yardım bekleyeceğiz. Şu anda bizimle birlikte içeride yaşıyor. Daha dış ortama alışamadı ama kendi evine girip çıkmakta bir sıkıntı yaşamıyor” dedi.

“Bizden çok o bize yardımcı oldu”

Plastik Sanayicileri Derneğinin istasyona getirdiği yuvada yaşayacak olan Kuyu, daha önce benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonu ile düştüğü kuyudan çıkarılmıştı. Bu konuyla ilgili olarak Kuyu’dan çok şey öğrendiklerini söyleyen itfaiye eri Veysel Sivri, “Biz daha önce bu tip bir vakayla karşılaşmadık. Kuyu köpeğimizin sayesinde yeni bir tecrübe kazanmış olduk. İnşallah bundan sonraki vakalarda ne yapacağımızı biliyoruz. Bizden çok o bize yardımcı oldu” ifadelerini kullandı.

17 yaşındaki lise öğrencisinin acı sonu

Samsun'da meydana gelen olayda 17 yaşındaki lise öğrencisinin 11. kattan düşerek hayatını kaybettiği öğrenildi

TÜSİAD Başkanından 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü öncesinde TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik mesaj yayınladı

Valilik açıkladı 31 alan özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre bazı alanlarda özel güvenlik bölge uygulaması başlatıldı