Ana Sayfa | TÜRKİYE

Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında PKK bayrağı yasaklandı

nevruz kutlamaları

Diyarbakır'da 200 bin kişinin katıldığı Nevruz kutlamalarında PKK flaması ve Öcalan posterleri yasaklanmıştı. Bunun yerine Yaşasın halkların kardeşliği yazılı pankartların bulunduğu ve alanda üst düzey güvenlik önlemi alındığı görüldü.

Diyarbakır'da valilik tarafından izin verilen nevruz kutlamaları başladı. HDP ve BDP organize ettiği ve 21 ilde gerçekleşecek Nevruz kutlamalarında güvenlik üst düzeyde. Diyarbakır'da Nevruz kutlamasına katılanlar sabahın erken saatlerinden itibaren Bağlar İlçesi'ndeki Nevruz Parkı'na gelmeye başladı. 200 bine yakın kişinin doldurduğu alanda geniş güvenlik önlemleri alınırken, 5 ayrı noktada arama noktası oluşturuldu. Vatandaşlar alanına gelerek Kürtçe müzik eşliğinde halay çekmeye başladı. Alanda terör örgütü PKK'nın flamaları ve Öcalan posterlerine izin verilmedi. Alanda "Biji Nevruz", "Yaşasın özgürlük", "Yaşasın halkların kardeşliği" yazılı pankartlar ve "Hayır" dövizleri olduğu görüldü.

 

TSK açıkladı Irak'ın Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün Irak'ın Zap bölgesine düzenlediği hava harekatıyla 70 teröristi öldürdü

Mahrem imam operasyonu büyüyor Hedef 7 bin

Başsavcılıkça yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında emniyetteki mahrem imam operasyonunda şimdiye kadar bin 13 kişi gözaltına alınırken hedefin 7 bin olduğu belirtildi

Hakkari'de operasyon devam ediyor 19 terörist öldürüldü

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik süren operasyon kapsamında 19 terörist etkisiz hale getirildi