Ana Sayfa | TÜRKİYE

Oğluna otomobile çarpıp öldüren baba için 24 yıl hapis isteniyor

oğlunu öldüren baba

Kütahya'da otomobiliyle 21 yaşındaki oğluna çarparak öldüren baba 24 yıl hapis istemiyle yargılanacak.

Kütahya'da tartıştığı oğlu 21 yaşındaki Ahmet Demir'e otomobille çarparak ölümüne neden olmaktan yargılanan kamyon şoförü 45 yaşındaki Muammer Demir, kasten adam öldürmek suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

OTOMOBİLİYLE OĞLUNA ÇARPIP ÖLDÜRMÜŞTÜ

Olay geçen 2 Kasım günü Yunus Emre Mahallesi Çitlembik Sokak'ta meydana geldi. İddialara göre eşiyle boşanma aşamasında olan 4 çocuk babası Muammer Demir, evde eşi ve çocuklarıyla tartıştı. Evin önünde de devam eden tartışmanın ardından otomobiline binen Muammer Demir, aracı oğlu Ahmet Demir'in üzerine sürdü. Babasının kullandığı otomobilin çarpması sonucunda ağır yaralanan Ahmet Demir, kaldırıldığı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Hastanesi'nde 10 gün sonra hayatını kaybetti.

"HAKİM BEY, HERKES BİLİR BU ÖLEN OĞLUM BENİM EN SEVDİĞİMDİ"

Olayın ardından polisler tarafından yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Muammer Demir'in yargılanmasına Kütahya 'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Kaza sonucunu oğluna çarptığını öne süren Muammer Demir, "Hakim bey herkes bilir bu ölen oğlum benim çocuklarımın içinde en çok sevdiğimdi. Kekeme olduğundan özgüveninin artması için ona daha çok ilgi gösterirdim. İnsan en çok sevdiğine zarar verir mi? Onu kasten öldürmem mümkün mü? Tahliyemi talep ediyorum" dedi. 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Muammer Demir'i öz oğlu Ahmet Demir'i kasten öldürmek suçundan önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı, ardından olayın tahrik altında gerçekleştiğine kanaat getirerek Demir'in cezasını 24 yıla indirdi.

 

TSK açıkladı Irak'ın Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün Irak'ın Zap bölgesine düzenlediği hava harekatıyla 70 teröristi öldürdü

Mahrem imam operasyonu büyüyor Hedef 7 bin

Başsavcılıkça yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında emniyetteki mahrem imam operasyonunda şimdiye kadar bin 13 kişi gözaltına alınırken hedefin 7 bin olduğu belirtildi

Hakkari'de operasyon devam ediyor 19 terörist öldürüldü

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik süren operasyon kapsamında 19 terörist etkisiz hale getirildi