Ana Sayfa | Ümit Dandul

Hoşçakalın

Ümit Dandul


Karşındakini unuttuğun kadar çabuk unutulursun..

Can Yücel

Bu köşede ara versemde 10 yıl kalemin arkasına saklanmadan, kimseyi kırmadan, ''yazar kaprisi'' yapmadan, sadece hayatı paylaşmak adına sürdürğüm yazı dostluğunun, bu son yazısıdır. Avrupa gazetesinde yayınlanan yazılarıma artık ara veriyorum. Özen İle yazmaktan ve yazdıklarımın gazete de hatasız yayınlanması için çaba göstermekten bu aralar çokça yoruldum. Geçtiğimiz hafta yolladığım son yazımın yerine, iki hafta öncesinin yazısı teknik bir hata sonucu ikinci defa yayınlanınca, Vatan Öz'e yazılarıma ara verme isteğimi ilettim. O da kararıma saygı gösterdi. 

Avrupa gazetesinin nerdeyse yayın hayatına denk düşen  On yıllık süreçte hiç bir parasal karşılık beklemeden disiplinle sürdürdüğüm yazılarıma son noktayı koymadan önce,  hiç kimsenin maddi karşılık beklemeden zaman ve emeğini paylaşmadığı gurbet şehri Londra da, Mehmet Bal, Vedide Kaymak ve Reyhan Alp'e Avrupa Radyo'ya verdikleri karşılıksız destek için benim teşekkür borcum var. 

Toplumun gözü önünde nitelikli işler yapmak çabasındaysanız, sizde taktir edersiniz ki, herkesi memnun etmek imkansızdır.

Gerek radyoculuk, gerek gazetecilik hayatımda bir şekilde gönül kırmamayı becerebildiysem, bu benim için büyük başarı ve gurur nedeni olacaktır. Paylaşmanın katlanarak büyüyen mutluluğunu yüreğinizde yaşattığınız, sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Hoşçakalınız ...