Ana Sayfa | YAŞAM

Mutlu Kaya kimdir

Mutlu Kaya

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde geçtiğimiz günlerde başından vurularak hastaneye kaldırılan Mutlu Kaya kimdir, yaşı ve hayatı hakkında tüm bilgiler haberimizde

FOX TV'de yayınlanan Sesi Çok Güzel yarışmasıyla tanıdı onu tüm Türkiye, geçtiğimiz günler de Mutlu Kaya'ya düzenlenen saldırı Türkiye'yi şok etti. FOX TV'de yayınlanan Sesi Çok Güzel Yarışması'nın favori ismi Mutlu Kaya saldırısının üzerindeki sis perdesi aralanmaya başladı.

Mutlu Kaya Kimdir ?
Mutlu Kaya 19 yaşında. Diyarbakır'lı olan Mutlu Kaya , annesi akciğer hastası. Mutlu'nun babası eskiden Diyarbakır ve Ankara'da müteahhitlik yapmış ve bir süre önce iflas etmiş. Mutlu ve annesi şuan evli olan ablasında kalıyor. Mutlu ve annesine aileden hiç bir şekilde yardım etmiyorlarmış.Mutlu babasının bıraktığı borçları ödemek için okulunu bırakıp okul kantininde çalışmaya başladığını iddia etmiş.

Not: Annesi Mutlu'yu okutmak için valiliğe ve belediyeye başvurmuş ancak hiçbir sonuç alamamış, Mutlu üniversiteyi kazanmış fakat maddi imkansızlıklardan dolayı gidememiş. Annesi Mutlu'ya maviş diyerek sesleniyormuş.Yarışmanın ilk bölümünde Sibel Can , Diyarbakır'dan gelen 'sesi çok güzel' ihbarına yanıt verip Ergani ilçesine gitti. Mutlu Kaya bir ilköğretim okulunun çay ocağında çalışıyordu. Sibel Can 'ı karşısında bulunca şaşkına döndü.Üniversiteyi kazanmasına rağmen maddi olanaklar yüzünden okumaya gidemeyen Mutlu Kaya , fakir bir ailenin kızı. 8 çocuk doğuran annesiyle birlikte evleri olmadığı için evli olan ablalarının evinde yaşıyorlar.


Ankara'daki FETÖ soruşturmasında 30 kişi tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ'ye yönelik soruşturma sonucunda 30 kişi tutuklandı

Fransa'nın Calais kentindeki Jungle sığınmacı kampında son durum

Fransa'nın Calais kentindeki "Jungle" sığınmacı kampının ay sonuna kadar yıkılması beklenirken sayıları on binleri bulan kamp sakinlerinin akıbetinin ne olacağı belirsizliğini koruyor.

Aşure nasıl yapılır, en lezzetli aşure tarifi

Kuru bakliyat, baharat ve meyvelerin müthiş karışımı olan aşurenin tarifini sizler için derledik