Ana Sayfa | YAŞAM

Mutlu Kaya kimdir

Mutlu Kaya

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde geçtiğimiz günlerde başından vurularak hastaneye kaldırılan Mutlu Kaya kimdir, yaşı ve hayatı hakkında tüm bilgiler haberimizde

FOX TV'de yayınlanan Sesi Çok Güzel yarışmasıyla tanıdı onu tüm Türkiye, geçtiğimiz günler de Mutlu Kaya'ya düzenlenen saldırı Türkiye'yi şok etti. FOX TV'de yayınlanan Sesi Çok Güzel Yarışması'nın favori ismi Mutlu Kaya saldırısının üzerindeki sis perdesi aralanmaya başladı.

Mutlu Kaya Kimdir ?
Mutlu Kaya 19 yaşında. Diyarbakır'lı olan Mutlu Kaya , annesi akciğer hastası. Mutlu'nun babası eskiden Diyarbakır ve Ankara'da müteahhitlik yapmış ve bir süre önce iflas etmiş. Mutlu ve annesi şuan evli olan ablasında kalıyor. Mutlu ve annesine aileden hiç bir şekilde yardım etmiyorlarmış.Mutlu babasının bıraktığı borçları ödemek için okulunu bırakıp okul kantininde çalışmaya başladığını iddia etmiş.

Not: Annesi Mutlu'yu okutmak için valiliğe ve belediyeye başvurmuş ancak hiçbir sonuç alamamış, Mutlu üniversiteyi kazanmış fakat maddi imkansızlıklardan dolayı gidememiş. Annesi Mutlu'ya maviş diyerek sesleniyormuş.Yarışmanın ilk bölümünde Sibel Can , Diyarbakır'dan gelen 'sesi çok güzel' ihbarına yanıt verip Ergani ilçesine gitti. Mutlu Kaya bir ilköğretim okulunun çay ocağında çalışıyordu. Sibel Can 'ı karşısında bulunca şaşkına döndü.Üniversiteyi kazanmasına rağmen maddi olanaklar yüzünden okumaya gidemeyen Mutlu Kaya , fakir bir ailenin kızı. 8 çocuk doğuran annesiyle birlikte evleri olmadığı için evli olan ablalarının evinde yaşıyorlar.

Yurt geneli hava durumu 24 Nisan 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde sıcaklıklar yükselmeye başlıyor

23 Nisan'da yurdun geneli hava nasıl olacak

Meteoroloji, yurt genelinde bugün çok kuvvetli fırtına, soğuk hava ve kar yağışı beklendiğini duyurdu

Miraç Kandili ne zaman ve hangi dualar okunmalı

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Miraç Kandili yarın idrak edilecek