Ana Sayfa | YAŞAM

Muş'ta 3 yaşındaki çocuk kayboldu

Muş'ta kayboldu

Keçidere köyünde 6 gündür haber alınamayan çocuğu arama çalışmaları sürüyor

Muş merkeze bağlı Keçidere köyünde 6 gün önce yakınlarına ait evin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları sürdürülüyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve jandarma ekipleri, "Hızar" adlı iz takip köpeğiyle, Azad Toktaş'ı arama çalışmalarına devam etti.

Köyün karşısındaki arazide küçük bir çocuğun görüldüğü ihbarı üzerine ekipler, köpekle arama yaptı. Arazideki arama çalışmalarında çocuğa ait bulguya rastlanmadı.

Muş Afet Yönetim Merkezi Müdürü Maşallah Yıldız, yaptığı açıklamada, asılsız ihbarların ekiplerin çalışmasını aksattığını söyledi.

Çocuğu 6 gündür aradıklarını ifade eden Yıldız, "Maalesef şu ana kadar bir iz bulamadık. Jandarmayla çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. Bazen 'Çocuk şurada görülmüş' diye ihbar geliyor. Şu anda asılsız ihbarlarla uğraşıyoruz. Jandarma ekipleri ve arama kurtarma köpeğiyle yaptığımız çalışmalara rağmen çocuğu bulamadığımız için üzgünüz" diye konuştu.

Çocuğun fotoğrafını çevre köylere dağıttıklarını belirten Yıldız, "İhbarları değerlendiriyoruz. Ama gelen ihbarlar genelde asılsız çıkıyor" bilgisini verdi. 

Kaybolan çocuğun annesi Filiz Toktaş ise İstanbul'dan Muş'a yakınlarının düğününe geldiklerini anlatarak, "Çocuğum, banyo yaptırdıktan sonra dışarıda oynuyordu. Baktığımda diğer çocukların arasında yoktu. Kaybolduğunu fark ettik. Yeter ki çocuğumu bulsunlar, kim ne istiyorsa, elimde ne varsa vereceğim. Ya ölüsü ya dirisi çocuğumu istiyorum" ifadelerini kullandı.    

Yakınlarının düğünü için ailesiyle İstanbul'dan Keçidere köyüne gelen 3 yaşındaki Azad Toktaş, 17 Haziran'da akrabalarına ait evin önünde oynarken kaybolmuştu.

(AA)


Cumhuriyetin 93. Yıldönümü Kutlama Sergisi Aydın ve Nazan Erkmen

Cumhuriyetin 93. Yıldönümü Kutlama Sergisi 27 Ekim 2016 Perşembe 16.00’da Doğuş Üniversitesi 4'ncü blok giriş sergi alanında grafik sanatçıları Aydın ve Nazan Erkmen tarafından açılacak.

Ankara'daki FETÖ soruşturmasında 30 kişi tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ'ye yönelik soruşturma sonucunda 30 kişi tutuklandı

Fransa'nın Calais kentindeki Jungle sığınmacı kampında son durum

Fransa'nın Calais kentindeki "Jungle" sığınmacı kampının ay sonuna kadar yıkılması beklenirken sayıları on binleri bulan kamp sakinlerinin akıbetinin ne olacağı belirsizliğini koruyor.