Ana Sayfa | YAŞAM

Süleymaniye Kültür Merkezi iftarına Londra'da geniş katılım

Suleymaniye_Kultur_Merkezi_iftari_Londra_

İngiltere Süleymaniye Kültür Merkezi tarafından organize edilen iftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi.

Avrupa Ajansı (AVA) /Londra-İngiltere Süleymaniye Kültür Merkezi tarafından 7  Temmuz Salı akşamı organize edilen iftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi . Vakfın yöneticisi Erdoğan Çelik’in açılış konuşmasının akabinde okunan ezanla orucunu açan konuklara Türk mutfağından örnekler ikram edildi.  Londra’daki sivil toplum kuruluşlarından Süleymaniye Kültür Merkezi’nin yöneticileri Erdoğan Çelik, Davut Yavuzhan, Yahya Köse ve Salih Bosca iftara gelenleri karşıladı.

İftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi

 

Geniş katılım

 

Türkiye Büyükelçilisi Abdurrahman Bilgiç, Londra Başkonsolosu  Emirhan Yorulmazlar, Süleymaniye Kültür Merkezi Başkanı Erdoğan Çelik ve Hackney Metropolitan Polis Şefi Makhdum Ali Chishty, Hackney milletvekili Meg Hillier,  St.Albans Mayor Mehmet Gaygusuz, Hackney MP Jennette Arnold, Green Party'den Charlotte George, Hackney Belediye Sözcüsü Sade Etti, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr.Mehmet Güllüoğlu, Londra Din işleri Müşaviri Mahmut Özdemir, Kazakistan Büyükelçiliğinden Dauletbek Kussainov ve Gani Bekenov Avrupa Medya Gurubu editörü Vatan Öz, Irak Türkmen Cephesi İngiltere Temsilcisi Sündüs Saqi, Avrupalı Türk Markalar Birliği Başkanı Cafer Mahiroğlu, İngiltere Öğretmenler Derneği’nden Mansur Işıkbol, Labour Party’den Nilgün Canver, İş adamı Abdullah Şahiner, işadamı Abdullah Güven de katılanlar arasındaydı.

 

Hackney milletvekili Meg Hillier,  St.Albans Belediye Başkanı Mehmet Gaygusuz, Green Party'den Charlotte George, Hackney MP Jennette Arnold, Hackney Metropolitan Polis Şefi Makhdum Ali Chishty, Avrupa Medya Gurubu editörü Vatan Öz ve Süleymaniye Kültür Merkezi’nin yöneticilerinden Salih Bosca

 

İftar yemeği bir taraftan da konuşmalarla devam etti.  Ramazanın birlik ve beraberliğine, bütünlüğüne değinen konuşmacılar, merkezin hizmetlerinden dolayı da teşekkürlerini iletti.İngiltere Süleymaniye Kültür Merkezi tarafından organize edilen iftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi.

 


Köprüden şemsiyeyle atlamaya kalkınca polisler zor ikna etti

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şemsiyesini açarak intihar teşebbüsünde bulunan şahıs polis ekiplerinin 1 saat süren çalışmasıyla emniyete götürüldü.

İstanbullular dikkat çarşamba gününden itibaren kar yağışı geliyor

Meteoroloji'nin yaptığı açıklamaya göre, İstanbul'a çarşamba günü kar yağışı geri dönüyor.

16 yaşındaki Muhammed'in kurduğu şirkete dudak uçuklatan teklif

Londra'da yaşayan 16 yaşındaki Muhammed Ali'nin kurduğu siteye 23 milyon TL teklif edildi. Ancak Ali bu teklifi reddetti