Ana Sayfa | YAŞAM

Süleymaniye Kültür Merkezi iftarına Londra'da geniş katılım

Suleymaniye_Kultur_Merkezi_iftari_Londra_

İngiltere Süleymaniye Kültür Merkezi tarafından organize edilen iftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi.

Avrupa Ajansı (AVA) /Londra-İngiltere Süleymaniye Kültür Merkezi tarafından 7  Temmuz Salı akşamı organize edilen iftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi . Vakfın yöneticisi Erdoğan Çelik’in açılış konuşmasının akabinde okunan ezanla orucunu açan konuklara Türk mutfağından örnekler ikram edildi.  Londra’daki sivil toplum kuruluşlarından Süleymaniye Kültür Merkezi’nin yöneticileri Erdoğan Çelik, Davut Yavuzhan, Yahya Köse ve Salih Bosca iftara gelenleri karşıladı.

İftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi

 

Geniş katılım

 

Türkiye Büyükelçilisi Abdurrahman Bilgiç, Londra Başkonsolosu  Emirhan Yorulmazlar, Süleymaniye Kültür Merkezi Başkanı Erdoğan Çelik ve Hackney Metropolitan Polis Şefi Makhdum Ali Chishty, Hackney milletvekili Meg Hillier,  St.Albans Mayor Mehmet Gaygusuz, Hackney MP Jennette Arnold, Green Party'den Charlotte George, Hackney Belediye Sözcüsü Sade Etti, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr.Mehmet Güllüoğlu, Londra Din işleri Müşaviri Mahmut Özdemir, Kazakistan Büyükelçiliğinden Dauletbek Kussainov ve Gani Bekenov Avrupa Medya Gurubu editörü Vatan Öz, Irak Türkmen Cephesi İngiltere Temsilcisi Sündüs Saqi, Avrupalı Türk Markalar Birliği Başkanı Cafer Mahiroğlu, İngiltere Öğretmenler Derneği’nden Mansur Işıkbol, Labour Party’den Nilgün Canver, İş adamı Abdullah Şahiner, işadamı Abdullah Güven de katılanlar arasındaydı.

 

Hackney milletvekili Meg Hillier,  St.Albans Belediye Başkanı Mehmet Gaygusuz, Green Party'den Charlotte George, Hackney MP Jennette Arnold, Hackney Metropolitan Polis Şefi Makhdum Ali Chishty, Avrupa Medya Gurubu editörü Vatan Öz ve Süleymaniye Kültür Merkezi’nin yöneticilerinden Salih Bosca

 

İftar yemeği bir taraftan da konuşmalarla devam etti.  Ramazanın birlik ve beraberliğine, bütünlüğüne değinen konuşmacılar, merkezin hizmetlerinden dolayı da teşekkürlerini iletti.İngiltere Süleymaniye Kültür Merkezi tarafından organize edilen iftar yemeğinde bürokrasiden Londra’da önde gelen Müslüman cemaat liderlerine kadar geniş bir katılım gözlendi.

 

Yaban domuzları 3 teröristi öldürdü

Irak'ta devam eden çatışmalarda bir tarım alanında bulunan yaban domuzlarına yaklaşan 3 terörist saldırıya uğrayarak öldü

Yurt geneli hava durumu 25 Nisan 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde bugün bulutlu bir hava hakim olacak

24 Nisan 2017 On numara sonuçları belli oldu

24 Nisan 2017 tarihli 768. hafta On numara sonuçlarına göre kazanan rakamlar belli oldu