Ana Sayfa | YAŞAM

MHRS hastane randevu alma sistemi ile randevu al

MHRS randevu

MHRS randevu sistemi ile siz de kolayca hastaneden randevu alabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterli

İçinde bulunduğumuz süreçte ve önümüzdeki senelerde hayatımıza çok daha fazla dahil olacak gibi duran internet ve bilişim faaliyetleri, sizlerin de kabul edeceği gibi hayatımızı bir hayli kolaylaştırmıştır. Her zaman dışarı çıkmak gibi bir durumumuz olmayabilmektedir. Gerek iş hayatı, gerek okul hayatı, gerekse de, ev ve çocuklar ile ilgili bazı durumlar nedeni ile, bazen gerçekten dışarı çıkıp işlerimizi yapamayacak duruma gelmekteyiz.Tam da bu gibi durumlar için devletin de geliştirmiş olduğu bir takım web uygulamaları devreye girmiştir. bugün ki haberimizde de, devletin sağlık Bakanlığı aracılığı ile hizmete sunmuş olduğu Merkezi Hekim Randevu Sistemini yani kısaca MHRS uygulamasını anlatacağız.

MHRS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

MHRS uygulaması, Hastaneye gitmeden de randevu almanızı sağlayan bir sistemdir. Üstelik MHRS uygulaması sayesinde, istediğiniz hastane, doktor, gün ve saatte hastane randevunuzu alabilirsiniz. Ayrıca, MHRS uygulaması ile, uzun ve sıkıcı hastane sıralarından kurtulmuş olursunuz. MHRS hizmeti, bu gibi olumsuz durumların önüne geçmekle kalmamış, aynı zamanda, bebekler, çocuklar, yaşlılar, hamileler ve ağır hastalar için de, büyük kolaylıklar sağlamıştır.Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani kısa adı ile MHRS, hem internet üzerinden hem de telefon aracılığı ile kullanılabilmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu haberimizde, hem internet üzerinden kullanılan MHRS uygulamasından, hem de telefon ile Alo 182 nolu hat aranarak kullanılan MHRS uygulamasından bahsedeceğiz. Bu durumda, ilk önce, internet üzerinden kullanılan MHRS uygulamasını anlatarak haberimize bir giriş yapalım;

İnternet aracılığı ile MHRS uygulamasını şu şekilde kullanabilir ve hastane randevunuzu alabilirsiniz;

®     Web aracılığı ile MHRS Portal sayfasına giriş yaparak, hastane randevunuzu alabilmek için ilk önce, www.mhrs.gov.tradresine giriş yaparak randevu işleminizi başlatabilirsiniz.

®     Daha sonraki aşamada, burada açılan yeni sayfanın en sağında yer alan  ‘Randevu Al’ seçeneğine tıklayınız.

®     Devamındaki aşamada karşınıza gelecek olan yeni sayfada ‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ başlığı adı atında oluşturulmuş olan bir tablo bulunmaktadır.

®     Bir sonraki aşamada, bu tabloda yer alan ve ‘Vatandaş Giriş Ekranı’ yazan başlığa tıklayınız.

®     Hemen ardından açılan bu yeni ekranda yer alan, T.C kimlik numarası, şifre ve burada bulunan güvenlik kodu bilgilerinizi yazınız.

®     Devamındaki aşamada,  ‘Giriş’ seçeneğine tıklayınız.

®     Bu şekli ile, anlatılan bu aşamaları tamamlamanızın ardından;

®     Eğer MHRS uygulamasını ilk defa kullanıyorsanız, yine bu sayfanın sol alt tarafında yer alan ‘Yeni Üye’ seçeneğine tıklayınız ve buradan MHRS uygulamasına üye olunuz.

®     Daha sonra, MHRS uygulamasına üye olduktan ve devamında yukarıda anlattığımız aşamaları yaptıktan sonra;

®     Sayfada yer alan; il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve doktor bilgileri seçiminizi yapınız.

®     Ardındaki aşamada,  ‘Randevu Ara’ seçeneğine tıklayınız.

®     Ardından, bu randevu arama işleminizin sonucunda, sistem size uygun hastane, doktor ve saat bilgilerinizi ekrana aktaracaktır.

®     Daha sonra, bu arama sonuçları içinden, size uygun olan seçenekleri işaretleyiniz.

®     Devamındaki aşamada,  ‘Randevuyu Kaydet’ seçeneğine tıklayınız.

®     Bu şekilde hastane randevunuzu alıp, işlemlerinizi tamamladıktan sonra, sayfada yer alan ve ‘Çıkış’ yazan seçeneğe tıklayınız.

Diğer bir yöntem olan telefon aracılığı ile Alo 182 nolu hat aranarak kullanılan MHRS uygulaması;

İsteğe bağlı olarak, Alo 182 nolu hattı arayarak da hastane randevunuzu alabilirsiniz. Bunun için ise, 182 nolu hattı arayınız ve devamında karşınıza çıkan operatörün yönlendirdiği sorular ile, randevu işlemlerinizi yapınız.

27 Nisan 2017 Süper Loto çekiliş sonuçları

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto çekilişinde 27 Nisan tarihinde kazanan rakamlar belli oldu

18 yaşındaki genç kız yemek yiyememe hastalığından dans ile kurtuldu

İntihara kalkışan ve yemek yiyemediği için 25 kiloya kadar düşen 18 yaşındaki genç kız, hastalığından direk dansı ile kurtuldu

Yurt geneli hava durumu 27 Nisan 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde hava az bulutlu ve açık olacak