Ana Sayfa | YAŞAM

Bulgaristan'dan Türkiye'ye gitmeye çalışanların filmi Kaçış 1950

Kakis 1950 filmi ihsan tas

Geçtiğimiz Nisan ayında vizyona giren Kaçış 1950 isimli sinema filmi Elazığ Çayda Çıra Film Festivali başta olmak üzere bir çok yerde ödüle layık görüldü. Yapımcılığını ve Genel yönetmenliğini İhsan Taş'ın üstlendiği film şimdide yurt dışında Frankfurt Türk Filmleri Festivalinde gösterildi.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Bulgaristan'dan Türkiye'ye kaçmaya çalışan 3 Türk gencin hikayesini konu alan filmin oyuncu kadrosunda Atilla Saral, Zeynep Gülmez, Burak Kaya, Mehmet Vanlıoğlu, Efe Kopuz, Mesut Eray, Ender Turan, Ali Özkan Dinkçi, Faruk Anbarcıoğlu, Hüseyin Elmalıpınar, Zülkef Yeşilbahçe ve Onur Bayraktar’ın yanı sıra bir çok ünlü isim yer aldı.  Şu sıralar Wilma Elles, Alay Cihan, Hülya Polat, Esra - Ceyda kardeşler, Nuri Alço, Metin Keçeci, Tahsin Taşkın, Yakup Yavru, Muharrem Erdemir, Alparslan Özmol, Özlem Savaş,  Metin Yıldırım, Selma Hoşafçı ve Mehmet Kurt'un yanı sıra Eşref Kolçak, Yavuz Karakaş ve bir çok Yeşilçam emektarlarınında yer aldığı yeni projesinin çalışmalarını sürdüren İhsan Taş'a eski projesi "Kaçış 1950" filminin Frankfurt Türk Filmleri Festivalinde gösterilmesi genç yapımcıya yeni proje öncesi büyük moral oldu.

 

Mütevazi ve güler yüzlü kişiliğiyle çevresi tarafından oldukça sevilen İhsan Taş "Bireysel mutluluğu kesinlikle red eden bir yapım vardır. Etrafımdaki insanları mutlu görmek beni daha çok mutlu ediyor" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. "Sinema kollektif bir iştir. Bütün ekip olarak büyük bir emekle ve özveriyle yaptığımız ilk filmimizin yurt dışında prestijli bir film festivalinde gösterilmesi bizim için son derece onur verici, bende şahsım ve tüm ekibim adına Festival Başkanı Sayın Hüseyin Sıtkı, İstanbul temsilcisi sevgili Serap Gedik ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

 

 

Her fırsatta Yeşilçam'a ve Emektar oyunculara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen başarılı yapımcı yeni projesinde Yeşilçam emektarlarına yer vererek örnek bir davranış sergiledi. Daha önce de ilk projesi "Kaçış 1950" isimli sinema filminin galasında oyunculardan teknik ekibine kadar tüm ekibine plaket vererek tek tek kutlayan İhsan Taş sinema sektöründe bir ilki gerçekleştirmişti.

 

Sahte kimlikle dolandırıcılık yapan 4 kişi gözaltına alındı

Muğla'da başka birisine ait nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştıran ve evlendiği çiftçinin 8 bin 500 lira alarak dolandıran kadın gözaltına alındı. Jandarma gerçek adı Ebru Y. olan kadın dışında dolandırıcılıkla ilgili 3 kişiyi daha gözaltına aldığını açıkladı.

Sıcaklıklar düşüyor İstanbul'a yeniden kar geliyor

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da önümüzde haftadan itibaren kar yağışı bekleniyor.

Samsun'da o iş idamına bu sefer de silahlı saldırı düzenlendi

Samsun'da sigorta ve inşaat şirketi sahibi iş adamı Okay Altın daha önce evinden 450 bin lirasını çalan saldırgan tarafından bu sefer de bacağından vuruldu.