Ana Sayfa | YAŞAM

Ankara Anlaşması ve Diğer Her Türlü Dosyanızda Barristerlarla Çalışın

jan doerfel

Jan Doerfel: 'Ankara Anlaşması, vize başvurularınız veya diğer herhangi bir dosyanızda en iyi şansa sahip olmak istiyorsanız Barristerlarla çalışın' dedi.

Jan Doerfel, kaleme almış olduğu bir yazıda şunları belirtti:

 

"Hukuki desteğe ihtiyaç duyduğunuzda doğrudan barristerlara gidebilirsiniz. Barristerlar, avukatlıkta ve hukuki araştırmalarda gerekli donanıma sahip uzmanlardır. Ankara Anlaşması, vize başvurularınız veya diğer herhangi bir dosyanızda en iyi şansa sahip olmak istiyorsanız Barristerlarla çalışmanız tavsiye edilir. Barristerlar içtihat hukukunu göz önünde bulundurarak davanıza en iyi şekilde hazırlanırlar ve sizi en iyi şekilde temsil ederler. 

 

Artık Barristerlarla Doğrudan Çalışabilirsiniz

 

Önceden bir Barrister tarafından temsil edilebilmenin tek yolu bir Solicitor’a ödeme yapmak ve onun bir Barrister’la sizin için iletişime geçmesini beklemekti. Maalesef Barristerlarla doğrudan çalışamıyordunuz. Ayrıca hem Solicitor’a hem de Barrister’a ayrı ödeme yapmak durumunda kalıyordunuz. Şimdi ise göçmenlik hususunda herhangi bir probleminiz olduğunda Barristerlara doğrudan gidebilirsiniz ve Solicitorlara, Barristerların yapabileceği işler için ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Solicitorlarla ilk görüşmenizde siz onlara dosyanızı anlatırsınız ama başarı şansı veya diğer özel soruları sorduğunuz zaman, size bir Barristera danışmaları gerektiğini söylerler. Nihayetinde, zorlu sorularla mücadele eden yine bir Barrister olur. Doğrudan bir Barrister’a giderseniz zamandan ve paradan tasarruf edersiniz ve kaygılarınız azalır. Benimle buluştuğunuz zaman sorularınıza cevap alacağınızın garantisini veriyorum.

 

Ankara Anlaşması Red Davaları İçin Barristerlara Güvenin

 

Barristerlarla çalışmanın bir avantajı da red aldığınız zaman onunla başa çıkabilmeleridir. Barristerların karışık dosyalarla mücadele etmede çok fazla deneyimi vardır. Yakın zamanda Home Office reddedilmiş vizeler için, insan hakları veya sığınmacılık mevzu bahis değilse mahkemeye gitmenin önünü kapattı. Diğer durumlarda, örneğin Ankara Anlaşması’nda, redlerle mücadele etmenin tek yolu Administrative Review veya Judicial Review’dır. Administrative Review’da Home Office’in kararını tekrar gözden geçirmesi talep edilir ve tabii ki buna karar veren Home Office olduğu için bağımsız bir çalışma olamaz. Bu yüzden de Administrative Review dosyalarının titizlikle hazırlanması gerekir. Barristerlar bu dosyalamaları yapabilecek en iyi avukatlardır. Judical Review’larda da Barristerlar uzmandır ve yine size en iyi hizmeti sunarlar.

 

Vize Başvurularınızı Riske Atmamak İçin Barristerlarla Çalışın

 

Vize redleriyle mücadele etmek çok zor, uzun ve maliyetli bir süreçtir. Bu yüzden de vize başvurularınızı ilk etapta titizlikle gerçekleştirerek red alma şansınızı sıfıra indirmeniz tavsiye edilir. Bunun için de en iyi hukuki desteği size Barristerlar sağlayabilir. Siz siz olun vize başvurularınızı en baştan titizlikle yapın ve vize hazırlıklarınızda maaliyetten kısmayın. Çünkü bir sorun olduğu takdirde düzeltmeniz sizi 100 kat daha fazla zorlayacak. Ayrıca unutmayın ki göçmenlik dosyaları ve kararları çok ciddi konulardır; sonucunda hayatınız değişir. Ya İngiltere’de yaşayıp çalışmaya devam edersiniz ya da burayı terk etmek zorunda kalırsınız. Konu geleceğinizse göçmenlik konularınızı emin ellere, yani Barristerlara bırakın!"

 

Jan Doerfel

The Chambers of Jan Doerfel 

Parkshot House, 5 Kew Road

Richmond, TW9 2PR

 

Tel: 0203 070 1234

Fax: 0203 070 0606

Email: info@jandoerfel.com

Website: www.jandoerfel.com 

 


O illerde eğitime bir gün ara

Artvin, Giresun ve Van'da kar yağışının etkili olması nedeniyle eğitime bir günlük ara verildi.

Yurt geneli hava durumu, 6 Aralık 2016

Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre, özellikle Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu'ya kar yağışı olacağını bildirirken sis ve buzlanma olayları da gece saatlerde görüleceği tahmin ediliyor.

Türk Hava Kuvvetleri'nin en önemli projesi GÖKTÜRK-1 uydusu fırlatıldı

Dünyanın her noktasından yüksek çözünürlüklü uydu görüntüsü sağlayacak GÖKTÜRK-1 uydusu fırlatıldı