Ana Sayfa | YAŞAM

19. Türk Bankacıları Balosu LÖSEV Yararına Yapıldı


25 yıl önce kurulan Türk Bankacıları Derneği’nin yaptığı geleneksel ‘Türk Bankacıları Balosu’, bu sene 16 Nisan 2016 tarihinde Four Seasons Park Lane Hotel’inin balo salonunda yapıldı.19. Türk Bankacıları Balosu kanser araştırma ve LÖSEV vakıfları için yapıldı.

Avrupa Ajansı (AVA)-25 yıl önce kurulan Türk Bankacıları Derneği’nin yaptığı geleneksel ‘Türk Bankacıları Balosu’, bu sene 16 Nisan 2016 tarihinde Four Seasons Park Lane Hotel’inin balo salonunda yapıldı. Türkiye’nin Birleşik Krallık Büyükelçisi Sayın Abdurrahman Bilgiç, Türkiye Başkonsolosu Sayın Emirhan Yorulmazlar, Türk Ekonomi ve Ticaret Ataşeleri, milletvekili Hasan Özyer, TC Merkez Bankası Temsilcisi Dr. Çiğdem Kogar ile Genevre, Paris, İstanbul ve New York’dan gelen ve Londra’da yasayan 200’u aşkın yatırım bankacısının katıldığı 19. Türk Bankacıları Balosu kanser araştırma ve LÖSEV vakıfları için yapıldı. 

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Karataş’ın Açılış Konuşması 

 

 

 

Balo’nun açılış konuşmasını Türk Bankacıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Karataş yaptı. Konuşmasında finans sektörünün son 9 yılda yaşadığı sıkıntılardan bahsederken, buna rağmen derneğin her sene güçlenerek büyüdüğünü ve şu anda sadece İngiltere’nin değil, Türkiye dışındaki dünyadaki en zengin ve en güçlü bağları olan Türk dernegi olduğunu belirtti. 

 

Çaresinin henüz bulunamadığı, çağımızın en kötü hastalıklarından kanserin ve kanserle savaşan derneklerin önemine de dikkat çeken Başkan Çağlar Karataş, gecenin tüm gelirinin de bu derneklere bağışlanacağını ilan etti. 

 

Başkan Çağlar Karataş, 76 şirketin destek verdiği 19. Türk Bankacıları Balosu için özel hazırlanan ve katılımcılara dağıtılan 80 sayfalık reklam kitapçığının İngiltere, Türkiye, İsviçre’deki 2000’e yakın dernek üyesine de postalanacağını belirtirken, şirketlere verdikleri destek için teşekkür etti.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç’in Konuşması

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Sayın Abdurrahman Bilgiç geceye eşi Esra Bilgiç ile katıldı. Sayın Büyükelçi konuşmasında gelişmekte olan Türk finans sektörüne ve sektörün krize rağmen güçlü duruşuna dikkat çekerken, kanser araştırma ve LÖSEV yararına böyle anlamlı bir gece hazırladıkları için Türk Bankacıları Derneği’ne ve geceye destek olan şirketlere teşekkür etti.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar’ın Konuşması 

 

 

 

Geceye eşi Ayşegül Yorulmazlar ile katılan Londra Başkonsolosu Sayın Emirhan Yorulmazlar, Türk Bankacıları Derneği’ne bu anlamlı gece için teşekkür ederken, Türk Bankacıları Derneği’nin ve bankacıları arasındaki networkün önemine işaret etti. 

 

 

76 Ulusal ve Uluslararası Firma 19. Türk Bankacıları Balosu’na Destek Oldu! 

 

 

 

19. Türk Bankacıları Balosu’nun Platinum Sponsorları Physkos Property ile ‘Britain’s Most Admired Company’ ve ‘Queen’s Award for Sustainable Development’ ödüllerinin sahibi Berkeley Group iken 2007’den bu yana, Türk Bankacıları Derneği’nin en büyük destekçilerinden dünyanın 4. büyük borsa şirketi GFI Group ve yüksek varlıklı bireyler için uluslararası yerleşim ve vatandaşlık planlaması yapan Henley & Partners’da 19. Türk Bankacıları Balosu’nun Gold Sponsor’ları oldu. 

 

İsviçre merkezli uluslararası yatırım bankası olan UBS ile Türk bankaları Türkiye İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Alternatif Bank ve finans yönetim şirketleri olan İsviçre tabanlı Swisspartners ve Continental Capital ile Londra tabanlı Maxis Investments, dünyanın 3. borsa şirketi Tullett Prebon gecenin silver sponsorları arasında. 

 

Dünyanin en önemli uluslararası sanat organizasyonlarından olan Contemporary Istanbul, New York bazlı Douglas Elliman ve Bodrum’dan Seahomes Paşalimanı da gecenin finansal destek veren silver sponsorlardan. 

 

 

Lösemili Çocuklar Vakfı Yararına Çekiliş Yapıldı

 

 

25 yıllık Türk Bankacıları Derneği’nin en görkemli ve en çok bağışın toplandığı 19. Türk Bankacıları Balosu’nda LOSEV yararına yapılan çekilişte, toplam değeri 20,000 Sterling Pound’u aşan 40 tane hediye dağıtıldı. 

 

Swissotel, Hilton, Shangri-La, St Regis, Le Meridien, Four Seasons otel zincirleri ile Rixos Belek, Maça Kızı Bodrum, Tuvana Antalya, Grand Tarabya ve Alaçatı’nin meşhur butik otelleri çekilişe tatil hediyeleri ile destek verirken, 3 kıtada bayrak taşıyıcı olarak hizmet veren Atlas Global, AtlasMiles ile, Turkiye’nin en meşhur restoranları Nicole, Sunset, Topaz, Banyan, Frankie, Tapasuma ve Trilye akşam yemekleri ile LÖSEV çekilişine destek verdi. 

 

Havalimanlarında hız, konfor ve ayrıcalık sağlayan TAV Passport ile Boyner Holding tarafından 2003 yılında kurulan ve 7/24 kişiye özel çözümleri ile Türkiye’nin en büyük assistan firması Back Up, VIP üyelikleri ile geceye destek verdi. 

 

Balo salonundaki 20 masayı ise İzmir’den gece için özel olarak getirtilen ve ulusal ve uluslararası yarışmalarda 150’nin üzerinde ödül kazanan Urla Şarapçılık firmasının en değerleri şarapları süsledi. 

 

 

Zeynep Önkaya Sahne Aldı

 

 

 

Gecenin sürprizlerinden biri ise O Ses Türkiye yarışmasından tanıdığımız Zeynep Önkaya’nın gecenin ilerleyen saatlerinde sahne almasıydı. 4 kişilik ekibi ile Türkiye’den bu geceye özel gelen ve sahneye saat 22:30’da sahneye çıkan Zeynep Önkaya İngilizce, Fransızca ve Türkçe söylediği parçalar ile 200 kişiyi gece 01:30’da kadar eğlendirdi. 

 

Daha fazla bilgiye www.TurkishBankers.org adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Yurt geneli hava durumu 29 Nisan 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, sıcaklıkların yükseleceği bildirildi

Türkiye'yi korkutan hastalık geri döndü ilk ölüm Çorum'da oldu

Türkiye'de daha önce etkili olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi yeniden kendini göstermeye başladı. Çorum'da kene ısırmasına bağlı olarak Meryem Koçak hayatını kaybetti

Rus generalin cesedinin yıllardır neden bozulmadığı ortaya çıktı

Ardahan'da bir inşaat kazısında bulunan Rus generale ait olduğu tahmin edilen tabutun Tümgeneral Vasiliy German'a ait olabileceği söyleniyor