Ana Sayfa | YAŞAM

Tatvan'da ikinci darbe kalkışması sıcak gündem gelişmesi


Tatvan'da ikinci darbe kalkışması iddialarına Vali Çınar'dan açıklama

Bitlis Valisi Ahmet Çınar, kentte herhangi bir sıkıntı olmadığını belirterek, "Her şey normal ve kontrol altında. Askeri birliklerimizde hiçbir hareketlenme yok." dedi.ikinci darbe kalkışması iddialarına Vali Çınar'dan açıklamaTatvan ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimin ardından "demokrasi nöbeti" tutan çok sayıda vatandaş, akşam saatlerinde ikinci bir kalkışmanın yaşanacağı iddiası üzerine, ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak, darbe girişimini lanetledi.

 

Yaşanan bu gelişmeler üzerine Tatvan ilçesine giden ve Yaşam Alışveriş Merkezi (AVM) demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap eden Vali Ahmet Çınar, ilçe merkezinde herhangi bir sıkıntı olmadığını belirterek, gösterdikleri hassasiyetten dolayı ilçe halkına teşekkür etti.

 

"Bu davranışınızla kirli işleri, darbeleri ve kalkışmayı akıllarında bulunduran birileri varsa, onlara bunu unutturdunuz ve onları bir kez daha korkuttunuz" diyen Vali Çınar, şöyle devam etti:

 

"Hiçbir sıkıntı yok. Bu gece için hiçbir problem ve olağanüstü durum yok. Bu gece için 'kalkışma olabilir mi' ihtimali dahilinde böyle yüksek hassasiyette değil ama tedbir olsun diye ve tedbirli olalım anlamında bir mesaj verilmiştir. Bunu da belediye başkanımız araçlarla ve sizin desteğinizle, bu tedbir uygulamasını yaptı. Şunu görüyorum ki sizin bu hassasiyetinizden ve bilinçli davranışınızdan dolayı, bu gece 'acaba bir şey mi var' endişesi oluşmuş. Herhangi bir sıkıntı yok. Her şey normal ve kontrol altında. Askeri birliklerimizde hiçbir hareketlenme yok. Ordumuz ve asker baş tacımız, göz bebeğimiz, kendimizin ve milletimizin teminatıdır. Bu kirli adamları yakalayıp bertaraf etmek için mücadele eden, son derece duyarlı, değerli arkadaşlarımız, komutanlarımız ve askerlerimiz var. Sizden ricam, bizle, başkanımızla ve kanaat önderlerimizle hareket edersek çok daha iyi olur. Onlara yönelik bir yürüyüş, onları da endişelendiriyor, üzüyor ve belki de işlerini engelliyor. Ama bunlara rağmen sizin bu hassasiyetinize ve dik duruşunuza gerçekten minnettarım, teşekkür ediyorum. Şu an hiçbir problem ve sıkıntı yok. Her şey kontrol altında, emniyetimiz ve askerin içindeki iyi adamlar, her türlü hareketi kontrol ediyorlar, izliyorlar. Bir kalkışma veya bir hareket varsa, doğrudan sizi haberdar ederiz. Bundan endişeniz olmasın. Ayrıca halk arasında yanlış bir dedikodu olmuş çatışma falan yaşanmış deniliyor. Böyle bir şey yok. Her şey kontrol altında, her şey normal. Hiçbir endişe yok."


Cumhuriyetin 93. Yıldönümü Kutlama Sergisi Aydın ve Nazan Erkmen

Cumhuriyetin 93. Yıldönümü Kutlama Sergisi 27 Ekim 2016 Perşembe 16.00’da Doğuş Üniversitesi 4'ncü blok giriş sergi alanında grafik sanatçıları Aydın ve Nazan Erkmen tarafından açılacak.

Ankara'daki FETÖ soruşturmasında 30 kişi tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ'ye yönelik soruşturma sonucunda 30 kişi tutuklandı

Fransa'nın Calais kentindeki Jungle sığınmacı kampında son durum

Fransa'nın Calais kentindeki "Jungle" sığınmacı kampının ay sonuna kadar yıkılması beklenirken sayıları on binleri bulan kamp sakinlerinin akıbetinin ne olacağı belirsizliğini koruyor.