Ana Sayfa | YAŞAM

Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı açıldı

tlol

Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı The Land of Legends Theme Park, Türk turizminin başkenti Antalya’da 1 Temmuz itibarı ile misafirlerini ağırlamaya başladı.

Rixos Hotels, Emaar Gayrimenkul PJSC ve Dragone Productions ortak girişimi ile hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı The Land of Legends Theme Park, yeni nesil eğlence anlayışı ile çocukları, gençleri ve yetişkinleri macera ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Antalya Belek’te açılan yeni nesil eğlence destinasyonu, etkileyici mimarisi ve eğlence dünyasının dahisi olarak bilinen Franco Dragone’nin sahne ve görsel sanat tasarımlarıyla yepyeni bir konsepti Türkiye’ye taşıyor. 

 

Dünyanın ilk müzikal bot şöleni, Türkiye’nin çocuklara özel tasarlanmış ilk oteli “Kingdom” çocuk krallığı, Su Dünyası, Efsaneler Kulesi, 43 metre yüksekliğe ve saatte 86 km hıza sahip Water Coaster, mayo ile girilen 5D sinema deneyimi, sörf ve dalga havuzları, park için özel olarak tasarlanan orijinal ve nefes kesici karakterlerin gösterileri ve pek çok sürpriziyle unutulmayacak bir tatil ve eğlence olanağı sunuyor.

 

 

Burada herkes kendi efsanesini yaşar

The Land Of Legends Theme Park’ın nefes kesen atmosferi, yediden yetmişe herkese daha önce hiç keşfedilmemiş büyülü bir dünyayı sunuyor. Yeni nesil eğlence destinasyonuyla tanışan misafirler, kendilerini dev bir sahne şovunun içinde hissediyor. Bu büyülü dünya içerisinde herkes kendi efsanesini yazıp yaşıyor.  

 

Su ve ışık gösterileri ile rengarenk bir dünyanın kapılarını açan The Land Of Legends Theme Park, misafirlerine Avrupa’nın en büyük ve en heyecanlı su dünyası deneyimini yaşatıyor. Birbirinden heyecanlı ve eğlenceli water coaster, dalga ve sörf havuzları, farklı yaş grupları için tasarlanmış kaydırakları, keyifli nehir turları ve özel ısıtmalı havuzlarının yanında birçok deniz canlısını yakından görme imkanı sunan su altı safarisi tüm aile bireylerini sıradışı deneyimlerle buluşturuyor. 

 

The Land of Legends Theme Park içerisinde yer alan sörf havuzunda suya meydan okuyabilir, dalga havuzunda yanardağ patlamaları altında boyları 2 metreyi bulan dalgaların tadını çıkarabilirsiniz. Yanardağ konsepti ile ilgi çeken bu alanda beyaz kumla oluşturulan keyifli plaj ortamında güneşlenebilirsiniz. 

 

 

Türkiye’nin çocuklara özel tasarlanmış ilk oteli “Kingdom”

Tüm bu gösteri içindeki deneyimlere ilham kaynağı olan masalları yansıtmak üzere tasarlanan Türkiye’nin çocuklara özel ilk oteli “Kingdom” çocuk krallığında hayat; çocuklar ve ruhu her zaman çocuk kalanlar için eğlenceli bir peri masalına dönüşüyor. 

 

Gün boyu parkta geçirdikleri eğlence ve adrenalin dolu saatlerin ardından, Play Station, barkovizyon ve çift ekranlı Led TV gibi modern hayatın kolaylıkları ve eğlence imkanları ile donatılan odalar ve suitler, restoran & barlar, SPA merkezi ve fitness salonu hem yetişkin, hem de çocuk misafirler için parklardaki eğlencenin devamı niteliğini taşıyor. 

 

 

The Land of Legends Theme Park Hakkında

Rixos World Parks & Entertainment, benzersiz bir konukseverlik anlayışına sahip Rixos Hotels ve şov dünyasının yaratıcı ismi Dragone Productions imzasını taşımaktadır. Çok algılı deneyimler alanında yeni bir konseptin öncülüğünü yapan Rixos World Parks & Entertainment, bu yeni konseptin ilk temsilcisi olan The Land of Legends Theme Park’ı 1 Temmuz 2016 tarihinde Antalya’da hayata geçirmiştir. The Land of Legends Theme Park; lüks hayat tarzını ve muhteşem bir mimariyi, dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Gayrimenkul PJSC‘nin alışveriş merkezi yönetimi konusundaki deneyimi ve eğlence dünyasının dahilerinden kabul edilen Franco Dragone’nin yaratıcılığı ile harmanlayacak yeni nesil bir eğlence destinasyonu olarak kurgulanmıştır.

http://www.rixosworld.com

 

 

Emaar Gayrimenkul PJSC Hakkında

Emaar Gayrimenkul PJSC, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya gibi gelişmekte olan temel piyasalarda önemli yere sahip, dünya çapında bir gayrimenkul geliştirme şirketidir. Emaar, global ölçekli yatırımları ile gayrimenkul geliştirmenin yanı sıra otel ve tatil köyleri, alışveriş merkezleri, perakende, turizm & eğlence, ticari kiralama ve teknoloji sektörlerinde de faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi The Dubai Mall, Emaar'ın lokomotif projeleri arasındadır.

www.emaar.com.tr

 

Dragone Productions Hakkında

Dragone Productions, 2000 yılında gösteri dünyasının yaratıcı ismi Franco Dragone tarafından Belçika’da kurulmuştur. Las Vegas/ABD, Macau/Çin, Paris/Fransa, Wuhan/Çin, Dubai/Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya gibi dünyanın pek çok yerinde gerçekleştirdiği şovlar 100 milyondan fazla kişi tarafından izlenen Dragone Productions, özellikle su temalı tiyatral gösteriler konusunda dünyaca ünlüdür.

www.dragone.com

 

23 Nisan'da yurdun geneli hava nasıl olacak

Meteoroloji, yurt genelinde bugün çok kuvvetli fırtına, soğuk hava ve kar yağışı beklendiğini duyurdu

Miraç Kandili ne zaman ve hangi dualar okunmalı

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Miraç Kandili yarın idrak edilecek

Kışlıklarınızı kaldırmayın 23 Nisan'da kar geliyor

Meteoroloji'nin yaptığı açıklamaya göre, 23 Nisan'da soğuk hava, kar ve çok kuvvetli fırtına geldiği belirtildi