Ana Sayfa | YAŞAM

Yurt genelinde bugün hava nasıl olacak, 17 Kasım 2016


Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Karadeniz’in ve Akdeniz’in içkesimlerinde zirai don beklenirken, Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Zonguldak, Bartın, Sinop, Karabük ve Trabzon çevrelerinin yağışlı olacağı bildirildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Zonguldak, Bartın, Sinop, Karabük ve Trabzon çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Anadolu'nun doğusu, Karabük ile Artvin ve Rize'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında, gece saatlerinde ise yurdun iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde don olayı bekleniyor. .

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 3 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ZİRAİ DON UYARISI : Önümüzdeki 3 gün boyunca gece ve sabah saatlerinde Karadeniz’in ve Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun güneyi, ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde hafif, yer yer orta, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli zirai don olayı beklenmektedir. Tarımsal faaliyetler ve Seracılık ile uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA MARMARA

Az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda, gece saatlerinde Trakya ile bölgenin doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte hafif don olayı bekleniyor.

 

BURSA °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇANAKKALE °C, 13°C

Az bulutlu ve açık

 

ISTANBUL °C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELI °C, 12°C

Az bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlan ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHISAR °C, 9°C

Az bulutlu ve açık

 

AYDIN °C, 18°C

Az bulutlu ve açık

 

IZMIR °C, 15°C

Az bulutlu ve açık

 

MANISA °C, 15°C

Az bulutlu ve açık

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlan ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ADANA °C, 20°C

Az bulutlu ve açık

 

ANTALYA °C, 19°C

Az bulutlu ve açık

 

BURDUR °C, 12°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY °C, 17°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanme ve don olayı ile birlikte, sabah saatlerinde bölgenin batısında, gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

CANKIRI °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA °C, 7°C

Az bulutlu

 

SİVAS °C, 4°C

Parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok çok bulutlu, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağmurlu, Karabük çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

 

BOLU °C, 5°C

Parçalı bulutlu

 

DÜZCE °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde sisli

 

SİNOP °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu

 

ZONGULDAK °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Trabzon çevreleri ile Rize ve Artvin kıyılarının yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA °C, 9°C

Az bulutlu

 

GÜMÜŞHANE °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TRABZON °C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyi ile gece saatlerinde bölgenin güneyinde orta kuvvette, gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Gece saatlerinde bölgede yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

 

BİNGÖL °C, 9°C

Parçalı bulutlu

 

ERZURUM °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kar yağışlı

 

KARS °C, 1°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatler ile akşam saatlerinde kar yağışlı

 

MALATYA °C, 8°C

Az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

DIYARBAKIR °C, 13°C

Az bulutlu

 

GAZIANTEP °C, 14°C

Az bulutlu ve açık

 

KİLİS °C, 15°C

Az bulutlu ve açık

 

SIIRT °C, 13°C

Parçalı bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Karadeniz'in doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/s), doğusunda 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Doğu Karadeniz'de 1,5 ila 2,5m, sabah saatlerinde 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Güney Ege'de 1,0 ila 2,0m, sabah saatlerinde 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) km/sa), doğusunda 3 ila 5 (20-40 km/s), sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, doğusunda sabah 2,5m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Trump ve Merkel'in pastaları yoğun ilgi görüyor

Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivalinde Almanya Başbakanı Merkel ve ABD Başkanı Trump'ın şeker hamurundan yapılmış pastaları yoğun ilgi gördü

Bugün yurt geneli hava nasıl olacak 24 Mart 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, bugün yurt geneline orta kuvvette esecek rüzgar hakim olacak

Yurt geneli hava durumu 22 Mart 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurdun bazı bölgelerinde rüzgar ve yağışların hakim olacağı belirtiliyor.