Ana Sayfa | YAŞAM

Eşini pompalı tüfekle öldürmek isteyen kadın masum bir vatandaşı öldürdü


Kıskançlık yüzünden Bursa'da eşini öldürmek isterken büfede alışveriş yapan bir vatandaşı vuran kadın, ömür boyu hapis cezası aldı.

Bursa'da, tartıştığı eşi Vural Tanrıkulu'na işlettiği büfesinde pompalı tüfekle ateş eden ve yanlışlıkla buradan alışveriş yapmakta olan Haktan Çete'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla Yaprak Tanrıkulu hakkında, ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KISKANÇLIK KURŞUNU MASUM VATANDAŞIN CANINI ALDI

Merkez Yıldırım ilçesi Anadolu Mahallesi'nde geçen ağustos ayında meydana gelen olayda Yaprak Tanrıkulu, kıskançlık yüzünden eşi Vural Tanrıkulu ile önce evlerinde, daha sonra da çalıştırdığı büfeye giderek burada tartıştı. Sinirlenen Yaprak Tanrıkulu evine gidip eşine ait pompalı tüfeği alarak büfeye dönüp ateş etti. Vural Tanrıkulu'nun yaralanmadığı olayda, o sırada alışveriş yapan Haktan Çete, saçmaların vücuduna isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Ambulans ile hastaneye kaldırılan talihsiz genç, yaşamını yitirdi.

SİLAHI EŞİNİN ATEŞLEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Olay sonrası gözaltına alınan Yaprak Tanrıkulu, görgü tanıklarının verdiği ifadelerin aksine, silahı kendisinin değil, pompalıyı elinden almak isteyen eşinin ateşlediğini iddia etti. Mahkemeye çıkartılan 1 çocuk annesi tutuklandı.

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Bursa Cumhuriyet Savcılığı Yaprak Tanrıkulu hakkındaki soruşturmayı tamamlandı. Yaprak Tanrıkulu hakkında, adam öldürmek suçundan dava açıldı. Ömür boyu hapis cezası istenen genç kadın Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


Yurt geneli hava durumu 27 Mart 2017

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinde yağışlar bekleniyor

İstanbul'un o bölgelerine bugün elektrik verilemeyecek

BEDAŞ, Arnavutköy, Küçükçekmece, Fatih, Bağcılar, Avcılar, Esenyurt, Silivri, Çatalca, Kağıthane, Beylikdüzü ve Bayrampaşa ilçelerinin bazı sokaklarına elektrik verilemeyeceğini belirtti

Yurt geneli hava durumu 26 Mart 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre bugün yurt genelinde havanın yer yer bulutlu olacağı söyleniyor.