Ana Sayfa | YAŞAM

Eşini pompalı tüfekle öldürmek isteyen kadın masum bir vatandaşı öldürdü


Kıskançlık yüzünden Bursa'da eşini öldürmek isterken büfede alışveriş yapan bir vatandaşı vuran kadın, ömür boyu hapis cezası aldı.

Bursa'da, tartıştığı eşi Vural Tanrıkulu'na işlettiği büfesinde pompalı tüfekle ateş eden ve yanlışlıkla buradan alışveriş yapmakta olan Haktan Çete'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla Yaprak Tanrıkulu hakkında, ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KISKANÇLIK KURŞUNU MASUM VATANDAŞIN CANINI ALDI

Merkez Yıldırım ilçesi Anadolu Mahallesi'nde geçen ağustos ayında meydana gelen olayda Yaprak Tanrıkulu, kıskançlık yüzünden eşi Vural Tanrıkulu ile önce evlerinde, daha sonra da çalıştırdığı büfeye giderek burada tartıştı. Sinirlenen Yaprak Tanrıkulu evine gidip eşine ait pompalı tüfeği alarak büfeye dönüp ateş etti. Vural Tanrıkulu'nun yaralanmadığı olayda, o sırada alışveriş yapan Haktan Çete, saçmaların vücuduna isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Ambulans ile hastaneye kaldırılan talihsiz genç, yaşamını yitirdi.

SİLAHI EŞİNİN ATEŞLEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Olay sonrası gözaltına alınan Yaprak Tanrıkulu, görgü tanıklarının verdiği ifadelerin aksine, silahı kendisinin değil, pompalıyı elinden almak isteyen eşinin ateşlediğini iddia etti. Mahkemeye çıkartılan 1 çocuk annesi tutuklandı.

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Bursa Cumhuriyet Savcılığı Yaprak Tanrıkulu hakkındaki soruşturmayı tamamlandı. Yaprak Tanrıkulu hakkında, adam öldürmek suçundan dava açıldı. Ömür boyu hapis cezası istenen genç kadın Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


Samsun'da o iş idamına bu sefer de silahlı saldırı düzenlendi

Samsun'da sigorta ve inşaat şirketi sahibi iş adamı Okay Altın daha önce evinden 450 bin lirasını çalan saldırgan tarafından bu sefer de bacağından vuruldu.

Tren geçişi için kapanan bariyerlere rağmen duramayan araç yolcu trenine çarptı

Söke-Denizli yolu üzerinde tren geçişi için bariyerin kapanmasına rağmen duramayan otomobil, yolcu trenine vurdu.

2016 yılında sıcaklık rekoru kırıldı

Bilim adamları, 2016'yı son 136 senenin karada ve denizde en sıcak yılı ilan ederken, dünyada son 3 yıldır peş peşe sıcaklık rekorları kırıldığı belirtildi