Ana Sayfa | YAŞAM

Eşini pompalı tüfekle öldürmek isteyen kadın masum bir vatandaşı öldürdü


Kıskançlık yüzünden Bursa'da eşini öldürmek isterken büfede alışveriş yapan bir vatandaşı vuran kadın, ömür boyu hapis cezası aldı.

Bursa'da, tartıştığı eşi Vural Tanrıkulu'na işlettiği büfesinde pompalı tüfekle ateş eden ve yanlışlıkla buradan alışveriş yapmakta olan Haktan Çete'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla Yaprak Tanrıkulu hakkında, ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KISKANÇLIK KURŞUNU MASUM VATANDAŞIN CANINI ALDI

Merkez Yıldırım ilçesi Anadolu Mahallesi'nde geçen ağustos ayında meydana gelen olayda Yaprak Tanrıkulu, kıskançlık yüzünden eşi Vural Tanrıkulu ile önce evlerinde, daha sonra da çalıştırdığı büfeye giderek burada tartıştı. Sinirlenen Yaprak Tanrıkulu evine gidip eşine ait pompalı tüfeği alarak büfeye dönüp ateş etti. Vural Tanrıkulu'nun yaralanmadığı olayda, o sırada alışveriş yapan Haktan Çete, saçmaların vücuduna isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Ambulans ile hastaneye kaldırılan talihsiz genç, yaşamını yitirdi.

SİLAHI EŞİNİN ATEŞLEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Olay sonrası gözaltına alınan Yaprak Tanrıkulu, görgü tanıklarının verdiği ifadelerin aksine, silahı kendisinin değil, pompalıyı elinden almak isteyen eşinin ateşlediğini iddia etti. Mahkemeye çıkartılan 1 çocuk annesi tutuklandı.

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Bursa Cumhuriyet Savcılığı Yaprak Tanrıkulu hakkındaki soruşturmayı tamamlandı. Yaprak Tanrıkulu hakkında, adam öldürmek suçundan dava açıldı. Ömür boyu hapis cezası istenen genç kadın Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

27 Nisan 2017 Süper Loto çekiliş sonuçları

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto çekilişinde 27 Nisan tarihinde kazanan rakamlar belli oldu

18 yaşındaki genç kız yemek yiyememe hastalığından dans ile kurtuldu

İntihara kalkışan ve yemek yiyemediği için 25 kiloya kadar düşen 18 yaşındaki genç kız, hastalığından direk dansı ile kurtuldu

Yurt geneli hava durumu 27 Nisan 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde hava az bulutlu ve açık olacak