Ana Sayfa | YAŞAM

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa-İzmir karayolu 15 saat sonra trafiğe açıldı


Bursa-İzmir karayolu etkili kar yağının etkisiyle dün saat 16.30'da kapanmıştı. Bölgede trafik 15 saat sonra açılabildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu Bursa-İzmir karayolu, yaklaşık 15 saat sonra trafiğe açıldı. Bursa'da sabah saat 10.00'da kar ve tipi nedeniyle iki yolcu otobüsünün yan yatması sonrası kapanan ve saat 16.30 sıralarında tek şeritten kontrollü olarak trafiğe açılan Bursa-İzmir Karayolu TIR'ların kayması nedeniyle sık sık kapandı. Yolda mahsur kalan hamile kadının doğum sancıları tutunca AKUT Bursa ekibi kadına kar motoru ve ATV cihazları ile ulaştı. Araçtan alınan ve 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahalesi yapılan genç kadın daha sonra Uludağ Üniversitesi TIp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

ARAÇLARA YAKIT TAKVİYESİ YAPILDI

İki otobüsün yan yatması sonucu kapanan Bursa-İzmir karayolunun kontrollü olarak açılmasının ardından bastıran kar ve tipi çalışmaları olumsuz etkiledi. Büyükşehir Belediyesi, saatlerce bekleyen ve yakıtları tükenen araçlara akaryakıt takviyesi yapmak için İzmir yoluna tankerler gönderdi. Hazırlanan kumanyalar, 150 görevli tarafından yolda bekleyen sürücülere ve yolculara dağıtıldı. Araçlardaki hasta ve hamile kadınlar da hastanelere taşındı.Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu kar yağışı ve tipi yüzünden görüş mesafesinin 1 metreye kadar düştüğü karayolunda kayan TIR'ların da çekilerek yolu açık tutmaya çalıştıklarını söyledi.

BURSA İZMİR KARAYOLU 15 SAAT SONRA TRAFİĞE AÇILDI

Karayolları, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu Bursa-İzmir karayolu, yaklaşık 15 saat sonra trafiğe açıldı. Ekipler, yolun tekrar kapanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.


Bakın Türkiye yasak aşk konusunda ne düşünüyormuş

Yasak ilişki sitesi The Ashley Madison, "yasak aşk" konusunda ülkelerin ne düşündüğünü ortaya koydu. Buna göre, Türkiye yasak aşka kabul etmeyen Müslüman ülkeler arasında ikinci sırada yer aldı.

Sıcaklıklar artıyor yurt geneli hava durumu 19 Şubat 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde sıcaklıklar hissedilir derecede artacak.

İstanbul'da korkunç soygun 2 kilo altını çalıp elini kolunu sallayarak kaçtı

Bir iş merkezinin içinde bulunan kuyumcuyu soyan 4 kişi, 2 kilo altınla kayıplara karıştı.