Ana Sayfa | YAŞAM

Edirne'de kar kalınlığı yarım metreye ulaştı


Olumsuz hava koşulları nedeniyle Edirne'de 213 köyden 191'i İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalarla açılırken diğer yollar için çalışmalar sürüyor. Kar kalınlığının 50 metreye yaklaştığı Edirne'de, valilikten yazılı açıklama geldi.

Edirne, kar ve soğuk havayla mücadeleye devam ediyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar 4 gün tatil edilirken özellikle çarşamba akşamı yaşanan yoğun kar yağışı dolayısıyla 213 köy yolu ulaşıma kapandı. 213 köyden 191'inin yolu İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalarla 7 saat içerisinde ulaşıma açılırken, 22 köy yolunda çalışmalar devam ediyor. Ayrıca yollarda araçlarıyla mahsur kalan 89 kişi ekipler tarafından kurtarıldı.

KAR KALINLIĞI 47 CM

İl Sağlık Müdürlüğü ise 4x4 medikal kurtarma araçları, kar paletli ambulanslar ve UMKE gönüllüleri ile Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını hizmete sokarak 17 hastanın sevki, 5 diyaliz hastasının diyaliz merkezlerine sevki ve riskli bulunan 18 gebenin sağlık kuruluşlarına nakillerini gerçekleştirdi.

VALİLİK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Edirne Valiliğinden kent genelinde karla mücadelede çalışmaları hakkında yapılan yazılı açıklamada, "Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri biri 8x8 amfibi paletli olmak üzere 7 araç ve 20 personel ile çalışmalarını aralıksız sürdürdü. İl Özel İdaresi ise Merkez, Havsa, Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerini kapsayacak şekilde 4 greyder, 3 kepçe, 2 bıçaklı kamyon ve 22 personel; 2'nci grup Uzunköprü ve Meriç ilçelerini kapsayacak şekilde 3 greyder, 3 kepçe, 1 bıçaklı kamyon, 1 kar makinesi ve 19 personel; 3'üncü grup Keşan, İpsala, Enez ilçelerini kapsayacak şekilde 3 greyder, 3 kepçe, 1 dozer ve 15 personel olmak üzere toplam 10 greyder 9 kepçe, 3 bıçaklı kamyon, 1 kar makinesi, 1 dozer ve 56 personel 24 saat usulüne göre çalışmalarını aralıksız sürdürdü." denildi.


Köprüden şemsiyeyle atlamaya kalkınca polisler zor ikna etti

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şemsiyesini açarak intihar teşebbüsünde bulunan şahıs polis ekiplerinin 1 saat süren çalışmasıyla emniyete götürüldü.

İstanbullular dikkat çarşamba gününden itibaren kar yağışı geliyor

Meteoroloji'nin yaptığı açıklamaya göre, İstanbul'a çarşamba günü kar yağışı geri dönüyor.

16 yaşındaki Muhammed'in kurduğu şirkete dudak uçuklatan teklif

Londra'da yaşayan 16 yaşındaki Muhammed Ali'nin kurduğu siteye 23 milyon TL teklif edildi. Ancak Ali bu teklifi reddetti