Ana Sayfa | YAŞAM

Adres beyanlarına ilişkin itiraz başvurusu için en son tarih 26 Şubat

secmen_listesi

T.C. Londra Başkonsolosluğu uyardı. Yurtdışında yaşadığı halde yurtdışı seçmen listesinde yer almayan vatandaşların, daha önce de bildirildiği üzere Anayasa Değişikliği Halkoylamasında oy kullanabilmek amacıyla şahsen adres beyanlarına ilişkin itiraz başvurusunda bulunmaları gerekmekte. İşte o açıklama

Avrupa Ajansı (AVA) LONDRA- T.C. Londra Başkonsolosluğu'ndan yapılan açıklama şöyle: "Değerli Vatandaşlarımız, Yurtdışı Seçmen Kütüğü, 18 Şubat 2017 Cumartesi günü Türkiye saatiyle 08:00’den itibaren https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp?_afrLoop=1490797124098342 bağlantısında ilan edilecektir. Yurtdışında yaşadığı halde yurtdışı seçmen listesinde yer almayan vatandaşlarımızın, daha önce de bildirildiği üzere Anayasa Değişikliği Halkoylamasında oy kullanabilmek amacıyla en geç 26 Şubat 2017 günü saat 12:00’ye kadar şahsen adres beyanlarına ilişkin itiraz başvurusunda bulunmaları gerekmektedir (Posta ile yapılacak başvuruların kabulüne imkan bulunmamaktadır). Yurtdışı seçmen kütüğünde yer almayan vatandaşlarımızın olabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak, başvurularını son güne bırakmamaları ve belirtilen süre dahilinde bir an önce başvurularını yapmaları özellikle rica olunur. Saygıyla duyurulur. T.C. Londra Başkonsolosluğu"

 


İlk cemre havaya düştü

Baharın müjdecisi ilk cemre bugün havaya düştü

Bakın Türkiye yasak aşk konusunda ne düşünüyormuş

Yasak ilişki sitesi The Ashley Madison, "yasak aşk" konusunda ülkelerin ne düşündüğünü ortaya koydu. Buna göre, Türkiye yasak aşka kabul etmeyen Müslüman ülkeler arasında ikinci sırada yer aldı.

Sıcaklıklar artıyor yurt geneli hava durumu 19 Şubat 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde sıcaklıklar hissedilir derecede artacak.