Ana Sayfa | YAŞAM

Mülteci kampında 5 canlı bomba kendini patlattı


Suriye-Irak sınırındaki mülteci kampında 5 canlı bomba infilak etmesi sonucu çok sayıda kişi yaralandı ve öldü

DEAŞ, Suriye-Irak sınırı yakınlarındaki bir mülteci kampına saldırdı. Saldırıda sivillerin de aralarında olduğu onlarca ölü ve yaralı var. İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi saldırıda en az 24 kişinin hayatını kaybettiğini duyururken, Suriye rejimine yakın Sana haber ajansı, bir ölü olduğunu aktardı.

"5 İNTİHAR BOMBACISI KENDİNİ PATLATTI"

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden, Rami Abdül Rahman, "Haseke'de Iraklı mülteciler ve yerinden edilmiş Suriyelilerin yaşadığı kampın içinde ve dışında en az beş intihar bombacısı kendilerini patlattı" dedi.

SALDIRI SONRASI ÇATIŞMA ÇIKTI

Haseke yakınlarında gerçekleşen saldırı sonrası bölgede DEAŞ'la mücadele eden ve Kürt ve Arap savaşçılardan oluşan ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri ile ağır çatışmalar yaşandı.Hayatını kaybedenler arasında bu militanların da olduğu belirtildi.

SDG, RAKKA İÇİN SAVAŞIYOR

SDG'nin DEAŞ'ın kalesi Rakka'dan çıkarılması için bir süredir mücadelesini yoğunlaştırdığı biliniyor.Nisan ayında DEAŞ kontrolünde bulunan Tabka'yı kuşatan SDG, kentin güneyinde ilerlemeye başladığını duyurmuştu.Tabka, hem DEAŞ'ın Suriye'deki merkezi konumunda olan Rakka'nın ülkenin batısındaki bölgelerle bağlantısını kesmek için hem de El Esad Baraj Gölü'nün kapaklarına ve bir askeri üsse ev sahipliği yapması nedeniyle stratejik öneme sahip bir yer olarak görülüyor.

Babalar Günü ne zaman ortaya çıktı Babalar Günü ne zaman

Baba, bir ailenin temeli olarak nitelendirilir. Her yıl Haziran ayında kutlanan Babalar günü bu yıl ayın kaçına denk geliyor? Babalar gününün ortaya çıkış nedeni nedir? Ayrıntılar haberimizde

Stres çarkı 10 yaşındaki kızın sonu olacaktı

Dünyada yeni bir trend haline gelen stres çarkı ABD'nin Houston kentinde 10 yaşındaki bir kızın ölümüne neden oluyordu

Pablo Picasso'nun Nazilerden kurtarılan tablosu 45 milyon dolara alıcı buldu

Pablo Picasso'nun en ünlü portrelerinden 'Mavi Giysi İçinde Oturan Kadın' 45 milyon dolara alıcı buldu